Artuklu belediyesinin tabelası asıldı

  • Haberin Tarihi: 13 Ekim 2016
  • Bu haber 932 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu belediyesinin tabelası asıldı

Türkiye´de tabelası olmayan tek belediye olan Artuklu Belediyesi Nihayet tabelasına kavuştu.
Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Kasım 2012´de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile Mardin merkez ilçesinin kaldırılması sonucu ilçe olan Artuklu İlçesi 30 mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Belediye Ak Parti´den HDP´ye geçti.
Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Emin Irmak, belediye başkanı olarak makamına oturamadığı gibi, belediye binasına da tabela asamadı. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk Artuklu Belediye Başkanlığı binasında oturdu ve binaya Büyükşehir Belediyesinin 4 dille yazılan tabelasını astı.
Mardin Büyükşehir Belediyesinin İstasyon Mahallesinde bulunan hizmet binasına taşınması ile Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Emin Irmak Makam odasına taşındı, Artuklu belediyesi de tabelasına kavuştu. Büyükşehir belediyesinin Artuklu belediyesi hizmet binasına kendi tabelasını asınca Artuklu Belediyesi Türkiye´de tabelası olamayan tek belediye unvanını almıştı. Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Emin Irmak, hizmetin makam ve tabela ile yapılacak bir şey olmadığına dikkat çekerek “Büyükşehir belediye başkanı Sayın Ahmet Türk Büyükşehir belediyesi hizmet binasına taşınınca, biz de makamımıza taşındık ve Belediyemize Artuklu tabelasını astık. Temel amaç halkımıza hizmettir. Biz makam mevki peşinde değiliz. Kapılarımız vatandaşlarımıza her zaman açıktır. Tabelamızı bina girişine astık” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın