Artuklu Kaymakamlığına Gökpınar Atandı

  • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2019
  • Bu haber 1154 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu Kaymakamlığına Gökpınar Atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.
Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk’ün Trabzon Beşikdüzü Kaymakamlığına atanması üzerine yerine Diyarbakır vali yardımcısı Hacı Hasan Gökpınar atanması yapıldı.
Özellikle Kayyum döneminde çok başarılı hizmetler sergileyen Öztürk “Ben Mardin ve Mardin insanlarını çok seviyorum,haklarını helal etsinler”dedi.
Öztürk, “Artuklu Kaymakamylığına atanan çok değerli bir meslenktaşımızdır. Mardin onu çok sevecek ve kendisi de Mardin’i çok sevecektir”dedi.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan atamalar hakkında 2019/268 karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazetede yayınlanan 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk’ün Trabzon Beşikdüzü Kaymakamlığına atanması nedeniyle boşalan Artuklu Kaymakamlığı görevine Diyarbakır Vali Yardımcısı Hacı Hasan Gökpınar atandı.

HACI HASAN GÖKPINAR KİMDİR?
Hacı Hasan Gökpınar 1986 Yılında İzmir’de doğdu. Evli olan Gökpınar, Ortaöğretim, İlk ve ortaöğrenimini Fethiye’ de tamamladı. 2004 yılında Fethiye Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesinden mezun oldu.
Üniversite, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek öğrenime başladı ve 2008 yılında iyi derece ile mezun oldu.
2008 yılında İçişleri Bakanlığınca yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını birincilikle kazanıp 2009 Eylül ayında Muğla’da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlangıç yaptı.
Teftiş stajını Burdur’ da, Kaymakam Refikliği stajını ise Manisa’ nın Sarıgöl ilçesinde tamamladı. Aydın’ ın Bozdoğan ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.
2012-2014 yılları arasında Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesinde ilk asil Kaymakamlık görevini yürüttü. İngiltere’ nin Portsmouth Üniversitesinde “The Evaluation Of The Role And Effectiveress Of Using Performance Menagement In Municipalities In Turkey” adlı teziyle kamu yönetimi masterını tamamladı.
2010 – 2011 yılı için Portsmouth Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından “Best Overseas Student” seçildi.
Doktora eğitimine Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde devam etmektedir. Asaleten ilk görev yeri olan Evciler’de ilçeye yapmış olduğu hizmetler ve kazandırdığı kamu yatırımları nedeniyle Belediye Meclisi tarafından “Fahri Hemşehrilik” beratı verildi.
Mesleki yayın organı olan İdarecinin Sesi Dergisi’ nde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın