Artuklu ÖDGK kuruluşunu ilan etti

  • Haberin Tarihi: 6 Ocak 2016
  • Bu haber 1650 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu ÖDGK  kuruluşunu  ilan etti

Artuklu Özgür Demokratik Genç Kadın Meclisi ÖDGK kuruluşunu ilan etti.
Mardin’in Artuklu ilçesi, kendi binalarında bir araya gelen kadınlar okudukları basın açıklamasıyla kuruluşlarını ilan ettiler.
Kasınlar adına basın açıklamasını okuyan Gurbet Akın, şu ifadelere yer verdi:
“Tarihten beri her türlü sömürüye maruz kalmış genç kadınlara çağrımızdır. Yaşadığımız coğrafyada her gün ve her saat bir genç kadın sömürülmekte, katledilmekte ve yok edilmek istenilmektedir. Kadının irade olarak kabul edilmediği, cinsel obje, çocuk doğurma makinesi, reklam aracı ve kâr amacıyla bir nesne konumunda olduğu bu coğrafyada gençlik ve kadın kimliğini kendinde barındıran demokratik özerk yaşam içerisinde yerimizi alma kararlığını aldık.
Demokratik yaşam içerisinde kadın olarak, kadın ve genç kimliğimizin bilincine vardık ve ortak amaç taşıyanı bir araya getirmek, sorunlarımızı tartışıp çözümlerimizi ortaya koymak için Özgür Demokratik Genç Kadın Meclisimizin ilanını gerçekleştiriyoruz. Amacımız demokratik özgür yaşam içerisinde yer almak ve bu süreçte demokratik Özyönetimleri sahiplenerek genç kadın örgütlülüğünü büyütüp, genç kadınları bilinçlendirip, toplumda aktif kılma ve özellikle genç kadınlara cins bilinci noktasında bilinçlendirme temelinde eğitim çalışmaları, öz savunma , ekonomik, ekolojik, sosyal, siyasi vb alanlarda aktif kılmak için planlamalar çıkarılmaktadır.
Artuklu ÖDGK olarak bütün genç kadınları ataerkil sistemden arınmaya, örgütlenip bizimle beraber meclis çalışmalarında iradeleşmeye çağırıyoruz. Unutmayalım ki Akp ve eril zihniyetin tek korkusu biz genç kadınlarız. Genç kadınların Mardin gibi bir yerde Kürdüyle, Arabıyla , Süryanisiyle, ve Türküyle birleşip ortak bir demokratik yaşam içerisinde yerlerini almalılar. Ve Mardin’e genç kadın rengini yansıtmalıdırlar.
ÖDGK meclisimizi 9 Ocak 2013’te Paris’te faşist zihniyetler tarafından katledilen Ş. Sakinelere , Ş. Leylalara ve Ş. Fidanlara atfediyor ve unutmamalıyız ki yapılan her katliam kadın özgürlük mücadelemize karşı gerçekleştirilmiştir. ÖDGK olarak kadın özgürlük mücadelemiz gerçekleşen bu saldırılara karşı kadın örgütlülüğümüzü büyütme ve güçlendirme kararlılığındayız .
Ş. Dilan Kortaklarm ruhuyla Örgütlenip genç kadın örgütlülüğünü her alanda büyüteceğimizin ve ilanını gerçekleştirdiğimiz ÖDGK meclisiyle Saralarla partileşip , Beritanlarla özgürleşip , Zilanlarla ordulaşıp ÖDGK ile yeni bir yaşamı kuracağız” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın