Artuklu Üniversitesi, “Malazgirt Zaferi’nin 948. Yıl Dönümü Kutlama Töreni”ne Katıldı

  • Haberin Tarihi: 31 Ağustos 2019
  • Bu haber 1244 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu Üniversitesi, “Malazgirt Zaferi’nin  948. Yıl Dönümü Kutlama Töreni”ne Katıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi temsil heyeti, 1071 Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü münasebetiyle Muş’un Malazgirt ilçesinde bulunan Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı alanında düzenlenen “Malazgirt Zaferi’nin 948. Yıl Dönümü Kutlama Programı’na katıldı.
Malazgirt ilçesinde gerçekleşen Anadolu’nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni’ne; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, çok sayıda bakan ve çeşitli kademelerdeki komuta heyetinin teşrif ettiği törende, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdurrahman Ekinci, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Bayar, Şube Müdürleri, personel ve öğrencilerden oluşan 30 kişilik heyet hazır bulundu.
Malazgirt Tarihi Milli Park alanını hınca hınç dolduran vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin yıldır kanla yoğurarak vatan kılınan bu toprakların, yeniden dirilişe şahitlik edeceğini belirterek, “Anadolu bizim için büyük davamızın kıtasıdır. Bizim davamız da hep inşa davası olmuştur. Bin yıldır kanla ve terle yoğurarak vatan kıldığımız bu topraklar, inşallah yeniden dirilişimize, yeniden yükselişimize, medeniyetimizin ihyasına, büyük ve güçlü Türkiye davasının inşasına şahitlik edecektir.” dedi.
Görkemli kutlamaların ardından Malazgirt Milli Parkı’nın gezilmesi ile program sona erdi. (Basın Bülteni)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın