Artuklu’da engelliler için istasyon kuruldu

  • Haberin Tarihi: 18 Aralık 2015
  • Bu haber 699 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu’da engelliler için istasyon kuruldu

Artuklu ilçesinde engellilerin tekerlekli sandalyelerinin akülerini ücretsiz doldurabilmeleri için Engelli Aracı Şarj İstasyonu kuruldu.
Artuklu Belediyesi, engelli vatandaşların gündelik yaşama entegre olabilmeleri için yeni bir uygulamaya imza attı. Yeni bir sosyal projeyi daha yaşama geçiren belediye, yeni çalışması ile engelli erişiminde kolaylık sağlaması için ilçenin Cumhuriyet Meydanı ve Karayolları Parkına iki ayrı Engelli Aracı Şarj İstasyonu yerleştirdi. Artuklu’da kadınlar, gençler, çocuklar, öğrenciler ve toplumun diğer kesimlerine yönelik olarak sosyal projeler üreten belediye, engeliler için elektrikli tekerlekli sandalyelerin şarj edilebileceği şarj istasyonları sayesinde engelli vatandaşların önemli bir sorununu daha çözüme kavuşturdu. Aynı anda 3 araç şarj edebilen cihaz sayesinde engelli vatandaşlar, şarjları bittiğinde evlerine dönmek zorunda kalmayacak. Cihazların yerleştirilmesiyle birlikte hizmet vermeye başlayan Engelli Aracı Şarj İstasyonu, Artuklu’da engelliler için yaşamı daha da kolaylaştırmayı tasarladı.
Artuklu Belediyesinden yapılan yazılı basın açıklamasına göre şarj istasyonu cihazının yerleştirilmesinde Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak, Başkan Yardımcısı Mehmet Hadi Baran ve belediye çalışanları hazır bulundu. Cihazların yerleştirilmesinden sonra bir değerlendirme de bulunan Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak, Artuklu’da yaşamı daha da kolaylaştırmak ve daha güzel kılmak için çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, bugün bunun bir örneğini daha yaşama geçirdiklerini söyledi. Irmak, şarj dolum istasyonu daima kullanıma hazır olacağını belirterek, “Engelliler, dolum istasyonu üzerindeki herhangi bir 3 pilli DC elektrik çıkışını akülü sandalyesine bağladığında akü şarjı başlayacak. Boş olan bir akülü sandalye hızlı bir şekilde şarj dolum istasyonunda 1 saatten daha az bir sürede tamamen şarj edilebilecek. Şarj dolum cihazı ile engellilerin en büyük ihtiyaçlarından biri karşıladık. Artuklu için hizmette engel tanımıyoruz. Sorunları tek tek çözeceğiz. Engelli vatandaşlarımızın evde oturmasını değil aramızda olmasını istiyoruz. Bu istasyon sayımızı, gelen talepler doğrultusunda çoğaltacağız” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın