Artuklu’da toplu taşımada indirim

  • Haberin Tarihi: 24 Aralık 2015
  • Bu haber 832 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu’da toplu taşımada indirim

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kurul üyeleri, Yeniyol güzergahıyla ilintili Sevgi Sokağın geçici olarak kapatılması ve bazı güzergahlardaki toplu taşıma ücretlerinde de indirime gidilmesi yönünde karar aldı.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı basın açıklamasına göre UKOME, aralık ayı olağan gündem toplantısını gerçekleştirdi. UKOME kurul gündem toplantısı, Büyükşehir Belediyesi’nin Meclis toplantı salonunda yapıldı. Toplantının başkanlığını Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa İmrak yaparken, toplantıya Artuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmet Birtek, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mehmet Ata Altun, Büyükşehir Belediyesi daire oda başkanları, Mardin Şoförler ve Otomobilciler Odası, emniyet, jandarma, havalimanı, karayolları, Devlet Demir Yolları, Kızıltepe, Derik, Yeşilli Belediyesi başkanlık temsilcileri ve kurul üyeleri katıldı.
Toplantıda, Diyarbakır Mahallesi’nde bulunan Yeniyolgüzergahı ile ilintili Sevgi Sokakta (itfaiye ve jandarma yokuşu) oluşan çatlaktan dolayı, otopark inşaatının istinat duvarı yapılıncaya kadar geçiş üstünlüğüne sahip araçlar haricinde araçların geçişlerinin geçici olarak trafiğe kapatılması kararlaştırıldı.
“Toplu taşıma ücretleri düştü”
Mardin Büyükşehir Belediyesi sınırları dâhilinde bulunan Artuklu İlçesi ile Kızıltepe İlçesi ve Artuklu İlçesi ile Kabala Mahallesi-Yeşilli İlçesi güzergahı arasındaki ara duraklardaki ücret tarifesinde indirime gidildi. Artuklu İlçesi ile Kızıltepe İlçesi, Yeşilli ilçesi ve Kabala Mahallesi arasındaki duraklarda tam bilet ücreti 1.5 TL, öğrenci ise 1 TL olarak belirlendi.
“Otopark ve çekici ücretleri belirlendi”
Aynı zamanda, toplantıda yediemin otopark ve çekici ücretleri de belirlendi. Buna göre;
Otopark ücreti motosiklet ve motorlu bisiklet için: 2,5 TL (ilk üç aydan sonra 1,5 TL)
Otomobil, minibüs, kamyonet, traktör için: 7 TL (il üç aydan sonra 3,5 TL)
İş makinası- kamyon, otobüs: 12 TL (ilk üç. Aydan sonra 6 TL)
Çekici ücretleri ise, 5 kilometre mesafeye kadar 55 TL iken, üzeri mesafeler içinse 77 TL olarak belirlendi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın