Artuklu’ya bir park daha

  • Haberin Tarihi: 30 Aralık 2015
  • Bu haber 684 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Artuklu Belediyesi, ilçeye 1080 metrekare büyüklüğünde yeni bir modern parkı daha kazandırdı. Kentin yaşam alanlarını belirledikten sonra yeni park alanlarını oluşturan Artuklu Belediyesi, tüm projelerini bir bir yaşama geçiriyor. Artuklu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde yaptığı çalışmaları kapsamında, halkın nefes alabilecekleri alanlara verdiği önem gereği ilçeye yeni bir park daha kazandırdı. Belediye, ilçenin 13 Mart Mahallesine bin 80 metrekare büyüklüğünde yeni bir parkı daha kavuşturarak, mahallede gerekli fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonra park alanı ile ilgili hazırlanan proje kısa bir süre önce yaşama geçirildi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte 13 Mart Mahallesindeki yeni parkın yapımı tamamlanmış oldu.
Artuklu Belediyesinden yapılan yazılı basın açıklamasına göre yeni yapılan parkta, su birikintilerinin oluşmaması için drenaj hattı döşenerek, su deposu için gerekli olan alanda kazı çalışması yapıldı. Park alanında ise, engelli vatandaşların da kolaylıkla kullanabilecekleri zemin hazırlandı. Park alanı içerisinde, modern çocuk oyun grupları, dekoratif taşlardan oluşan zemin döşemesi, modern aydınlatma grupları, oturma birimleri bank ve kamelya, çöp kovaları, çim tesisi, otomatik sulama sistemi, yetişkin bitkisel donatı malzemeleri kullanıldı. Park alanı tamamlandıktan sonra park halkın hizmetine açıldı.
İlçedeki mevcut parkların yenilenmesinin sürdüğünü söyleyen Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak, 13 Mart Mahallesine yaptıkları parkı hazır hale getirdiklerini ve çalışmaları tamamladıklarını açıkladı. Başkan ilçe genelinde yeni park alanlarını oluşturma çalışmalarının da devam ettiğini aktararak, “Yeni yaptığımız parkımızda artık çocuklarımız ve aileleri artık vakit geçirebilecekler. Artuklu Belediyesi olarak park çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. İlçemizin tüm mahallelerini modern parkla donatacağız” diye belirtti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın