Avuka işçilere sans oldu

  • Haberin Tarihi: 17 Ekim 2016
  • Bu haber 742 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Avuka işçilere sans oldu

Artuklu Belediyesine temizlik işlerinde çalışacak olan taşeron işçiler basın önünde çekilen kur’ayla belirlendi.
Artuklu Belediyesinden yapılan yazılı basın açıklamasına göre belediye işçi alımında yapılan spekülatif iddiaların aksine Artuklu Belediyesi, basın mensuplarının gözetiminde belediyenin Meclis Toplantı Salonunda kura çekimi yaptı.
Kur’a çekiminde Artuklu Belediye başkan Yardımcısı Mehmet Yıldırım ve belediyenin birim amirleri hazır bulundu. Belediyede işçi olarak çalışmak isteyen tüm şahısların isimleri bir torbada toplanarak, isim çekilişi gerçekleştirildi. Belediyeye alınacak işçiler için kurayı Mardin’de tanınmış gazetecilerden Adnan Avuka yaptı. Gazeteci Avuka, torbadan çıkardığı isimleri tek tek sıraladı. İşçi alımı tamamlandıktan sonra torbadaki diğer isimlerde çıkartılarak, işçi alımlarında şaibelerin önüne de geçilmiş oldu.
Belediye Başkanı Emin Irmak, siyasi görüşlerine bakılmaksızın hiçbir ayrım yapmadan işe alım konusunda adaletli bir kura yaptıklarını ifade ederek “Belediyemizde taşeron olarak alınacak işçilerin isimleri belirlenmek üzere basın önünde kurayla çekimi yapıldı. İsimleri kur’a ile belirlenenler en kısa sürede işlerine başlayacaklar.
Eşit ve adil bir şekilde bir kur’a işlemine tanıklık ettik. Herkesin hakkını korumak için görev başındayız. Adaletten yana tavrımızı her zaman koruyacağız. İşe başlayacak olan tüm işçi kardeşlerimize şimdiden görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın