Avuka’dan Muhteşem sergi

  • Haberin Tarihi: 13 Eylül 2019
  • Bu haber 503 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Avuka’dan Muhteşem sergi

Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka’nın 47 nci fotoğraf sergisini Tekirdağ’da açtı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı sergi.jpg

Tekirdağ ilinde Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde düzenlenen Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka’nın 47 nci fotoğraf serginin açılışında konuşan Tekerdağ Valisi Aziz Yıldırım, Anadolu’nun birçok medeniyete beşiklik yaptığını söyledi. Mardin’e gitmeden orayı anlamanın çok kolay olmadığını belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Büyük bir medeniyete başkentlik yapmış Mardin, aynı zamanda Midyat, belki orada Hasankeyf, görülmesi gereken, defalarca gezseniz bile görmeye doyamayacağınız yerler. Mardin, müthiş bir gastronomi kültürüne sahip. Oldukça güzel yemekleri var. Ciddi bir kültür birikimi var. Mardin’in, Tekirdağ’ın çok büyük bir kültür birikimi var. Bu kültürleri yaşatmaya gayret eden insanların birbirleriyle tanışması lazım. İşte burada bir adım atılıyor. İnşallah bunun devamı da Mardin’de olacak. Arkadaşımız Adnan bey şehrin önemli tarihi ve yaşamlarını bize buraya kadar getirdi, bu işler kolay değildir, Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.
Avuka ise amacının Mardin ile Tekirdağ arasında kardeşlik köprüsü kurmak olduğunu belirterek, “Burada çok güzel bir birlik ve beraberlik var. Şu anda ülkemizin en büyük ihtiyacı olan Yine söylüyorum birlik ve beraberliği pekiştirmektir. Biz Mardin’i buraya taşıdık. Sıra size geldi. Bu sergide başta Mardin Valimiz ve Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Yaman ile Artuklu Belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı beye teşekkür ediyorum. Sizlere onların selamlarını getirdim” dedi.
Avuka’yı Yalnız Bırakmadılar
Gazeteci ve fotoğtaf sanatçısı Adnan Avuka 47’nci fotoğraf sergisini açtığı Tekırdağ ilinde hemşehrileri yalnız bırakmadı.Başta MAREV vakfı yönetim kurulu başkanı Avukat Haluk Eldem, İstanbul Mardinliler dernek federasyon başkanı İbrahim Biter, Bakırköy MAREV başkanı Beşir Bilgin, Özellikle OSB yönetim kurulu üyesi Erdem Noyan, İş adamı MAREV eski başkanı Münir Çağlar, Ünlü Ressam İsmet Yedikardeş, İş adamı Yunus Kalaycıoğlu,Ünlü sanatçı Mardinli Mahmut, Zafer Hindioğlu,Çetin İnan,Ömer Sadunoğlu ve Özellikle Avuka’nın İstanbul’a geldiği günden fotoğraf sergisinin bitimine kadar yalnız bırakmayan ve büyük emeği geçen Beşir Çatar Avuka’yı yalnız bırakmadı.
Hoşgörüler Diyarı Mardin ve Mardin’de yaşam ile Elveda Hasankeyf 120’ye yakın fotoğrafın yer aldığı sergide seyredenler hayranlıklarını dile getirerek “Adnan Avuka gerçekten Mardin şehrini Tekirdağ’a taşımış, kendisini tebrik ediyoruz” Diye konuştular.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın