AYM kararı reel bir karar değildir

  • Haberin Tarihi: 15 Temmuz 2015
  • Bu haber 844 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Maalesef sözde kuvvetler ayrılığı adına Devletin temel meselelerine son anahtarı mahkemelerin eline verilmiş durumda bir ülkeyiz. Dolayısıyla TBMM’inin ve Hükümetin yasal olarak düzenlediği Dershanelerin kapatılması ve isteyen dershanenin Temel liseye dönüşümü konusunda “Akıl Tutulması” olarak ifade edilebilecek bir karar almıştır. AYM üyelerinin Türkiye’de yaşadıklarını hatırlamayı bir borç biliyor, bu kararla Mahkemenin güvenin sarstıkları ve paralel bir ruhu taşıdıkları hissini verdiklerini beyan ediyoruz.

Dershaneler eğitim kurumları değildir

Orta öğretimden amaç eğitin ve öğretim iken dershaneler eğitimden yoksun ve öğretimi ezber bir bilgiye dayalı gereksiz bir yarışmadan ibarettir. Dershaneler milyonlarca öğrencileri hayata değil sınava hazırlayan, insani değerden yoksun anlamsız ve yersiz kurumlardı. Ayrıca milyonlarca üniversite mezunlarının işsiz güçsüz kol gezdiği ülkemizde kimi öğrencilerin İlk %10-%20’ye girmeleri için bir rol üstlenen bu kurumlara gerek yoktur. Meclis eliyle yapınan yeni düzenleme yeni Türkiye’ye yakışır bir düzenlemeyken, AYM bu kararıla eski Türkiye’den yana bir karara imza atmıştır.

Dershaneler adam tavlama kurumlarıdır

Dershanelerin kapanmasında en büyük tepkiyi gösteren sözüm ona hizmet cemaati Anadolu’nun Körpe beyinlerini inançla hipnotize ederek saffına aldığı apaçıktır. Sonunda bu ülkenin kalkınma hızına nasılda takoz olduğu ortadadır. Ülkenin başbakanını dahi tehdit etme cüretini gösteren bu hareket, cesaretini dershaneler aracılığıyla saffına aldığı memleket evladının başarısına borçludur. Yerine göre ülkenin iç işlerine dahi müdahale etme cüretinde bulunan bu yapının hem parasal kaynağını, hem insan gücünü Türkiye’den aldığını biliyoruz. Bunu yapmak için de bilimsel ve toplumsal kayda değer bir niteliği olmayan Dershaneleri basamak olarak kullandığını halkımız bilmelidir. Bir eğitim sendikası vasfıyla Diyarbakır DES olarak bu yanlış konusunda tüm paydaşların ve Anadolu insanlarını uyanık olmaya davet ediyoruz. Unutmayalım AYM’e devlet erklerinden bir tanesidir. Umarım bütün kurumların üstünde olan Yasama organı TBMM’i bu yanlış kararı düzeltecek bir adım atacaktır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın