Aynı yerdeydik

  • Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2019
  • Bu haber 1112 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aynı yerdeydik

Mardin Valiliği, tarafından hazırlanan,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde vatandaşlar, 3 yıl önce darbe teşebbüsü girişiminde toplandıkları alanda bir araya geldi. Ellerinde bayraklar ve sloganlarla Ak Parti İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin, Demir, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve Mardin Valisi Mustafa Yaman hitap etti.
Vali Mustafa Yaman Caddesi´nde düzenlenen etkinliğe, Mardin Valisi Mustafa Yaman, 70´inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Fedai Ünsal, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Artuklu İlçe Başkanı Serdal Bağış, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve 7´den 70´e binlerce vatandaş katıldı.
Mardin Valisi Mustafa Yaman yaptığı konuşmada, dirilişin ve direnişin sembolü 15 Temmuz´un karanlığın aydınlatıldığı ve milletin özgürlük meşalesini yaktığı gece olarak tarihe geçtiğini söyledi.
“Gücünü imanından alan onurunu ve vatanın hiçbir güce teslim etmeyen aziz milletimizin şerefli başkaldırışıdır 15 Temmuz,” diyen Yaman şunları kaydetti:
“15 Temmuz´da Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla başlatılan ve tüm hainlerin temizleneceği güne kadar devam edecek olan bu kutlu direnişin birer neferi olarak hep beraber mücadelemizi sürdürdük, sürdüreceğiz. Bu konuda da zalimlere asla taviz vermeyeceğiz. Hainler ve zalimler ihanetlerinin bedelini ağır bir şekilde verdiler ve bundan sonrada verecekler, emin olunuz.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın halka hitabı canlı olarak ekranlara verildi. 15 Temmuz´da yaşanan darbe girişiminden ve halkın kahramanca tepkisi kesitler halinde ekranlara yansıtıldı.
Mardin Sağlık- Sen ellerinde bayraklarla ve sloganlarla toplanma alanına gelince alkışlarla karşılandı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle toplanan vatandaş için Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir kazanlarla çorba yaptırdı. Organize Sanayi Bölgesinde bulgur üretimi yapan, Bulgur Sanayicileri Derneği ise 5 bin kişilik etli bulgur hazırladı. Makarna üreticileri ise kazanlar dolusu makarna hazırladı.
Organize Sanayi Bölgesinden, Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysal Sun, OSB Mütevelli Heyeti Üyeleri Şükrü Karaboğa, Mahmut Öner, Aydın Kurtay, Kazım İlhan, ve Selahattin Öter ve Murat Duyan, vatandaşlara etli bulgur ikramında bulundu.
Etkinlikler gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Bazı vatandaşlar araçlarıyla Türk Bayrakları ve sloganlar atarak şehir turu attı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın