“Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları” düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 28 Aralık 2015
  • Bu haber 829 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları” düzenlendi

Mardin’in yetiştirdiği Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar adına, Kızıltepe ilçesinde okullararası bilim konulu bilgi yarışması düzenlendi.

Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ilki gerçekleştirilen Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları’na, ilçedeki ortaokul ve liseler katıldı.

Çok sayıda öğrencinin izlediği yarışmanın sonunda ortaokullar kategorisinde İpekyolu Ortaokulu birinci oldu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Mehmet Doğru Ortaokulu ikinciliği, Süleyman Demirel Ortaokul ve Karakuyu Ortaokulu da üçüncülüğü paylaştı.

Düz liseler kategorisinde de Kızıltepe Anadolu Lisesi birinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ikinci, Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi de üçüncü olurken, mesleki liseler kategorisinde Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi ikinci, Mehmet Akif İnan Kız İmam Hatip Lisesi üçüncülüğü elde etti.

Yarışmaların ardından açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, Prof. Dr. Aziz Sancar adına yarışma düzenlemekten onur duyduklarını söyledi.

İçeriğini geliştirerek Aziz Sancar Bilim Olimpiyatlarını geleneksel hale getireceklerini belirten Az, ”Yarışmalar başarıyı ortaya çıkarır ve tesciller. Kazanılsın ya da kaybedilsin katılımcılar için önemli bir deneyim ve kazanımı sağlar. Prof. Dr. Aziz Sancar adına düzenlenen bu yarışmada da öğrencilerimizden idarecilerimize kadar birçok kişinin deneyimler kazandığına inanıyorum.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın