“Bağımlılık asrımızın en önemli hastalığıdır”

  • Haberin Tarihi: 25 Nisan 2019
  • Bu haber 1197 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Bağımlılık asrımızın  en önemli hastalığıdır”

Türkiye’de 99 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay Cemiyeti, Yetişkinlere yönelik TBM-YETİŞKİN projesini Mardin’de basına tanıttı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi, bağımlılıklarla mücadelede toplumun tüm kesimlerine ulaşmak için yeni bir projeyi hayata geçiriyor. TBM YETİŞKİN adı verilen proje kapsamında ilimizde başta kurslarda eğitim gören kursiyerlere ve kamu kurumlarında çalışan personellere konularında uzman Yeşilay formatör eğitmenleri tarafından eğitimler düzenleniyor. Bağımlılıklardan uzak kalmaları sağlanıyor.

Günlüoğlu: Basın toplum için rol model olmalıdır

Projenin tanıtım toplantısında yerel basın ile bir araya gelen Yeşilay şube başkanı Lütfü Günlüoğlu. Mardin Hayat Boyu öğrenme şube müdürü Abdurrahim Kusen, Cemil Tutaşı Ram bölüm başkanı Davut Erdoğan ve basın mensupları kahvaltıda buluştu.

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Günlüoğlu yaptığı konuşmada, “ İnsan onurunun yaşatılması bilinci ile hareket eden Yeşilay’ın bu projesinde bağımlılıklarla mücadelemize yetişkin statüsünde olan basın mensuplarını da dahil ediyoruz. Başta halk eğitim merkezleri, Çatom ve Aile destek merkezleri olmak üzere kamu veya özel kurum personellerine ‘Bağımlılıklarla Mücadele’ eğitimi veriyoruz. Bağımlılıklarla mücadelede basının rolü çok önemlidir. Basın zararlı alışkanlıklarla mücadelede sorumluluğunu yerine getirmelidir. Şimdiye kadar özellikle yerel basınımızın Yeşilayın amaçlarına yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Her konuda olduğu gibi, zararlı alışkanlıklarla mücadelede de rol model olması gerekir. Şube olarak toplumun her kesimini zararlı alışkanlıklardan korumayı vazife bildik” dedi.

Özellikle sigara yasağını ihlal eden işyerlerinin sıkı bir şekilde denetlenmesi gerektiğini belirten Günlüoğlu, denetlemede kamu görevlilerinin zaafiyet göstermemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yeşilay’ın basın mensupları ile kahvaltıda buluşması çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın