Başakspor Kadın Basketbol takımı rakibi 77-73 yendi

  • Haberin Tarihi: 8 Ekim 2019
  • Bu haber 1073 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başakspor Kadın Basketbol  takımı rakibi 77-73 yendi

Mardin Büyükşehir Başakspor Kadın Basketbol takımı, rakibi Bosna 34 Basketbol takımını 77-73 yendi.
Türkiye Kadın Basketbol 1.Lig´inde mücadele eden Mardin Büyükşehir Başakspor takımı, rakibi Bosna 34Basketbol takımını puansız gönderdi.
Saha ve seyirci avantajını kullanan ev sahibi MB Başakspor birinci Peryodu 17-13 önde tamamladı. İkinci peryoda hızlı başlayan ev sahibi takım, kontrataklarla rakibini etkisiz hale getirdi. İkinci periyodu 42-34 kapatan Büyükşehir Başakspor, üçüncü periyotta da üstünlüğünü 64-51 olarak sürdürdü.
Dördüncü ve son periyotta evsahibi takım sahaya tutuk çıktı. Geliştirdiği ataklardan sayı alamayan Başakspor, karşı atakları da önleme de zorlandı. Son dakikaya girildiğinde skorbort 73-71´ü gösterdi. Bosnaspor yakaladığı fırsatları değerlendirerek galibiyete yaklaştığı son dakikada, Mardin Büyükşehir Başakspor takımı toparlandı. Önce faulden sayısını 74 ardından sağlı sollu ataklarla sayısını 77 ye çıkardı. Bosnaspor 2 sayılık atışı sonucu değiştirmedi. Mardin Büyükşehir Başaspor 77 Bosna 34 Spor 73. Gülen taraf MB Başakspor oldu.
Karşılaşmanın ardından Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve Eşi Avukat Gülseren Yaman, sahaya inerek sporcuları tebrik edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın