Başkan Kılıç: 15 Temmuz’u Asla Unutmayacağız, Unutturmayacağız

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2020
  • Bu haber 1229 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Kılıç: 15 Temmuz’u Asla Unutmayacağız, Unutturmayacağız

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, 15 Temmuz 2016 yılında hain odaklar tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç mesajında, “Kirli odaklarca devletin kendilerine sundukları imkânları Cumhurbaşkanımıza, milletimize ve devletimize karşı kullanmaya çalışarak ihanet girişiminde bulunan bu hain güruhu aziz milletimiz asla unutmayacaktır, affetmeyecektir”.
İl Başkanı Kılıç, “Hain darbe girişiminin 4’ncü yıldönümüne girmemize rağmen o günün izleri hafızalarda ki yerini şimdi ki gibi korumaktadır. Geçmişte yapılan ihanetler, 15 Temmuz darbe girişimi gibi birlik ve bütünlüğümüzü bozacak her türlü hileye başvuran bu çetelerin yapmış olduğu her ihanet, dün olduğu gibi bundan sonra da milletimizin dik duruşu ve imanıyla yok olmaya mahkûmdur. Milletimizin ezici desteğiyle iktidara gelen AK Partimize, ülkemize ve milletimize, yine milletimizin vergileriyle alınan silah, tank ve uçaklarla saldırmaya kalkıştılar. Akıl almaz bir biçimde meclisimizi bombaladılar. Kimsenin gözünün yaşına bakmadan onlarca vatandaşımızı şehit ettiler. Ama milletimizin feraseti ve cesareti daha ileri gitmelerine asla müsaade etmedi. Çıplak elleri ve gövdeleriyle tanklara, uçaklara meydan okudular. Tüm dünyanın gözü önünde darbecilere hak ettikleri dersi verdiler. Allah bu topraklardan iman dolu milletimizi eksik etmesin”.
İl Başkanı Faruk Kılıç, “O gün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘Milletimle beraber meydanlarda olacağım’ sözleriyle din, dil, ırk, mezhep ve parti ayırımı gözetmeksizin hep birlikte meydanlara inerek darbeci hainlere gerekli dersi verelim dedi. Gerçekten de öyle oldu topyekün 81 il tüm halkımızla beraber meydanlara indik ve hainlere, çıkarcılara, vatan-millet düşmanlarına gerekli dersi verdik. Fakat o gece bazı vatandaşlarımız ülkemizin çeşitli yerlerinde hain darbeciler tarafından şehit edildiler, yaralandılar. Onların o asil kanları bu toprakları kurtarmaya yetti. Geçmişte nasıl ki Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de halkımızın tertemiz kanı galip gelmişse, 15 Temmuz gecesi de aynı yiğitlerin zaferi oldu. Allah ruhlarını şad etsin. Son olarak şunu bir daha hatırlatmak gerekirse, devletin kendilerine sundukları imkânlarla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, milletimize ve devletimize ihanet girişiminde bulunan bu hain güruhu aziz milletimiz asla unutmayacaktır, affetme-yecektir”.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın