Başkan Kılıç: Olay Kesinlikle Irkçı Bir Yaklaşım Değil

  • Haberin Tarihi: 7 Eylül 2020
  • Bu haber 898 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Kılıç: Olay Kesinlikle Irkçı Bir Yaklaşım Değil

Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç,Mardin Milletvekilleri ve il yöneticleriyle, Sakarya’da saldrıya uğrayan Mazıdağ’ın Karasu köylülerini ziyaret etti. Ziyaretin ardından yazılı basın açıklaması yapan Kılıç, Ak Parti Genel Merkezi ve üst düzey bir şekilde konu ile ilgilendiklerini söyledi. Kılıç açıklamasında ; ” AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamaya giden işçilerin işveren tarafından saldırıya uğramasını esefle kınadıklarını, fakat sosyal medya ve bazı basın-yayın organlarının çıkan olayı ırkçılıkla bağdaştırmaları da büyük talihsizliktir”.

OLAY KESİNLİKLE IRKÇI BİR YAKLAŞIM DEĞİL, İŞ İLE İLGİLİ
AK Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ile Cengiz Demirkaya ve AK Parti Mazıdağı İlçe Başkanı Zeki Yetiştiren’le birlikte aileyi ziyaret ettiklerini dile getiren AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Kasım Demir ile yaptığımız görüşmede yaşanan olaydan duyduğumuz rahatsızlığı dile getirerek konu ile yakından ilgilendiğimizi belirttik. Yaşanan olayın sosyal medya ve basında çıktığı gibi kesinlikle ırkçı bir saldırı olmadığını, bahçe sahibiyle aralarında çıkan iş anlaşmazlığı nedeniyle olduğunu kendilerince dile getirildi. Kendilerinin aynı şekilde üç ayrı bahçede çalıştıklarını fakat hiçbir şekilde bu türden bir polemiğin yaşanmadığını, tamamen en son çalıştıkları bahçe sahibiyle ilgili ve yaptıkları iş ile ilgili çıkan bir anlaşmazlıktan dolayı kaynaklandığını belirttiler. Tüm bunlara rağmen bahçe sahibinin davranışını esefle kınıyoruz”.

ÜST DÜZEY BİR ŞEKİLDE KONUYLA İLGİLENİLİYOR
İl Başkanı Kılıç, “Ailemizin her zaman yanında olduğumuzu ve konuyla etraflıca ilgilendiğimizi belirtmek istiyorum. Bu konuyla İçişleri Bakanlığımız, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir, İnsan Hakları Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Bölge Koordinatörümüz Abdullah Ağralı’nın üst düzey bir şekilde konuyla ilgilendiklerini, ayrıca Mardin Valimizin Sakarya Valisi ile görüşmeler yaptığını kamuoyunun bilgisine aktarmak istiyorum”.

SAVCILAR İŞ BAŞINDA
İl Başkanı Kılıç, “Mazıdağı Kaymakamı’nın Kocaali Kaymakamı ile yaptığı görüşmelerde savcıların bu konu ile ilgili iş başında olduklarını, gözaltıların olduğunu ve yaşanan olayın adli mercilerce etraflıca takip edildiğini belirtebiliriz.
Olay tamamen ailenin bahçe sahibiyle ilgili işten dolayı çıkan bir arbededir. Söylendiği ya da yazıldığı gibi ırkçı bir veya kürt oldukları için saldırıya uğradıkları tamamen asılsızdır”. ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın