Başkan kılıç’tan saldırıya uğrayan doktorlara ziyaret

  • Haberin Tarihi: 4 Temmuz 2019
  • Bu haber 477 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan kılıç’tan saldırıya  uğrayan doktorlara ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, kendilerine rapor vermedikleri gerekçesiyle darp edilen Doktor Ayşe ve Davut Sakız çiftini Mardin Devlet Hastanesinde ziyaret etti.
Bu tatsız durumun kesinlikle kabul edilemeyecek bir durum olduğunu belirten Kılıç, AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Latif Özel, AK Parti Derik İlçe Başkanı Süleyman Karahan ve Ak parti teşkilatıyla birlikte kendilerine rapor vermedikleri gerekçesiyle darp edilen Doktor Ayşe ve Davut Sakız çiftini Mardin Devlet Hastanesinde ziyaret ederek geçmiş olsun temennilerinde bulundular.
İki doktorun, usulsüz bir şekilde rapor isteyen hasta yakınları tarafından darp edilmesine tepki gösteren Kılıç, “İnsanımızın sağlığını korumak için ellerinden gelen her çabayı sarfeden doktorlarımıza yapılan bu saldırı asla kabul edilebilecek bir durum değildir. Yapılan bu saldırıyı esefle ve üzüntüyle kınıyorum. Sağlık en hassas olduğumuz konuların başında gelmektedir. Toplum adına sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarının bu ve buna benzer şiddet olaylarına maruz kalmaları en başta toplumu etkileyen büyük bir etkendir. Bizler bu konuya olan duyarlılığımızı yineliyor saldırıya maruz kalan doktorlarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyoruz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın