Başkan Kılıç’tan Tur ailesine taziye ziyareti

  • Haberin Tarihi: 13 Şubat 2020
  • Bu haber 138 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Kılıç’tan Tur  ailesine taziye ziyareti

Ak parti Mardin il başkanı Faruk kılıç ve beraberindeki heyet Mazıdağı ilçesi Tur ailesinin 4 ferdinin elektrik kontağından meydana gelen yangında hayatlarını kayıp eden aileyi taziye evinde ziyaret etti.
ur ailesi reisi eski Mardinspor oyuncularından Mehmet Tur tarafından karşılanan Kılıç ve beraberindeki heyet önce baş sağlığı diledi ve daha sonra dua yaptı.

Vali Yaman’dan Basın Açıklaması
Mardin Valiliği Mazıdağı ilçesinde bir evde çıkan, anne ve 3 kızının yaşamını yitirdiği yangınla ilgili açıklama yaptı.
Mardin Valiliği, Mazıdağı ilçesinde anne ve üç çocuğunun hayatını kaybettiği yangına ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, 4 kişinin karbon monoksit gazından etkilenerek hayatlarını kaybettiğini belirtildi.
Mazıdağı ilçesinde bir evde çıkan yangında anne Nisan Tur ile çocukları Lorin (8), Güle (5) ile 6 aylık Miran vefat etmişlerdi.
Olay ilişkin açıklama yapan Mardin Valiliği, 4 kişinin karbon monoksit gazından etkilenerek hayatlarını kaybettiğini belirtildi.
Mazıdağı ilçesi Kayalar Mahallesi Okul Caddesi No 14/3 adresinde çıkan yangına itfaiye görevlilerinin müdahale ettiği belirtildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “İkamette bulunan 34 yaşındaki Nisan, 1 yaşındaki Miray, 5 yaşındaki Lorin Tur, 7 yaşındaki Gül Ecrin Tur ilk müdahale için ambulans aracılığı ile Mazıdağı Devlet Hastanesine intikal ettirilmiştir. Mazıdağı Devlet Hastanesinde yapılan müdahalede hayati tehlikesi bulunan 4 şahsın da yangından kaynaklanan karbon monoksit gazından zehirlenerek saat 05.10’da hayatlarını kaybettikleri anlaşılmıştır. Konu ile ilgili nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatı ile olay yerinin muhafaza altına alınarak, olay yeri inceleme çalışmasının yapılmasına başlanmıştır.”
Kayalar Mahallesinde özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan Yunus Tur’a ait evde henüz belirlenemeyen nedenle sabaha karşı yangın çıkmıştı.
İtfaiye ekipleri yangına müdahalede bulunurken, dumandan etkilenen Nisan Tur ile çocukları Lorin (8), Güle (5) ile 6 aylık Miran, Mazıdağı Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.
Anne ve çocukları burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın