Başkan Türk’ten Suruç’ta yaşanan olaya tepki

  • Haberin Tarihi: 20 Temmuz 2015
  • Bu haber 1166 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Türk’ten Suruç’ta yaşanan olaya tepki

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk, Suruç’ta SGDF’li gençlere yönelik canlı bomba saldırısında onlarca kişinin hayatını kaybetmesi ve birçok kişinin de yaralanmasına ilişkin yaşanan olaya tepki gösterdi.
Türk, yaptığı açıklamada, “Kürt halkının buradaki mücadelesinin hazmedilmediğini çok açık bir şekilde görüyoruz ve bugün IŞİD çetelerine asıl cesareti veren hükümetin, Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları olmuştur. Bu da gösteriyor ki bu mücadeleyi hazmedemeyen kişiler bu saldırının asıl sebebidir.” dedi.
Şanlıurfa Suruç’ta, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi gençlere yönelik gerçekleşen canlı bomba saldırısına tepki gösteren Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk, saldırı ile birlikte Kürt halkının mücadelesinin hazmedilmediğini açıkça gördüklerini söyledi. IŞİD çetelerine asıl cesareti veren Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları olduğunu belirten Türk, “Kürt halkının kendi geleceğini belirleme ve bir statüye gelmesini asla hazmedemeyen bir mantıkla yaklaşıyor. Bu da çetelere ve gerçekten Kürt halkının geleceğini karartmak isteyenlere büyük bir cesaret vermektedir. Daha önce de burada IŞİD çetelerinin pervasızca cirit atmalarının arkasında Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğuna dair zaman zaman açıklamalar yapmıştık. Aynı şekilde geçmişte de gönderilen silahların aslında muhalefetin eline geçmediğini, DAİŞ çetelerinin eline geçtiğini belgeleriyle ortaya koymuştuk.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın