Bekçiler göreve başladı

  • Haberin Tarihi: 27 Ekim 2016
  • Bu haber 978 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bekçiler göreve başladı

Mardin’de mahalle ve çarşılarda görev alacak 94 bekçi düzenlenen törenle yemin etti.
İçişleri Bakanlığınca il genelinde emniyet müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere alınan 94 mahalle ve çarşı bekçisi bir aylık eğitimin ardından, Mardin Polis Evi’nde düzenlenen yemin töreninde bir araya geldi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, 94 bekçi Türk bayraklarıyla donatılan masalara ellerini koyarak, yemin metnini okudu.
İl Emniyet Müdür Vekili Murat Tosun yaptığı konuşmada, bekçilerin bugüne kadar yaptıklarıyla milletin hep takdirini kazandığını belirtti.
Bekçilerin, çok kısa bir zaman zarfında olağanüstü çaba ile sorumluluk sahibi birer güvenlik personeli olarak yarınlara hazırlandığını anlatan Tosun, şunları söyledi:
“Kontrollü, kararlı, sabırlı ve sebatlı gençler olarak gelecekte de pek çok güzelliğe katkıda bulunacağınıza inancımız tamdır. Bilmelisiniz ki bu meslek size önemli sorumluluklar yüklüyor. Dünyada ve ülkemizde olup bitenleri izleyerek kendinizi yenilemek bunlardan biridir. Diğer bir sorumluluğunuz, çevrenize ve yakınlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan bir insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır.”
Vali Mustafa Yaman da bekçileri tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi.
Konuşmaların ardından, 94 genç bekçiye sertifikaları Vali Yaman, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Emniyet Müdür Vekili Tosun ve Jandarma Alay Komutanı Albay Ahmet Zafer İzcan tarafından dağıtıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın