Belediye 70 km yolun yapımını tamamladı

  • Haberin Tarihi: 30 Temmuz 2015
  • Bu haber 1083 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediye 70 km yolun yapımını tamamladı

Kırsal alanda çalışmalara hız veren Mardin Büyükşehir Belediyesi bir ay içinde 70 km yolun yapımını tamamladı.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı basın açıklamasına göre Mardin Büyükşehir belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kırsal alanlarda ve köylerde yol açma, genişletme ile asfalt çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Gece gündüz çalışmalarını aralıksız devam eden Daire Başkanlığı, bir ay içinde kırsal alanlarda toplam 70 km yolun yapımını tamamlayarak kış mevsiminde yaşanacak olan olası sorunlara çözüm buldu. Yağışların gelmesine kadar çalışmalarını süreceğini belirten Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Nevzat Aydın, “Çalışmalarımızı yaparken yurttaşların desteği ile hep beraber kırsal kesimlerde yaşanan sorunlara çözüm buluyoruz. Daire başkanlığımızca Artuklu, Derik, Kızıltepe, Midyat ve Nusaybin ilçelerinde acil yapılması gerekli olan yolları şimdiden bitirdik. Bunun yanında diğer ilçelerimizde de farklı noktalarda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Öte yandan bölgedeki etnik ve dini yapısını da göz önünde bulundurarak özellikle insanlarımızın hassasiyet gösterip ziyaret ettikleri kutsal mekânların yollarını hızlı bir şekilde yapmaya devam ediyoruz. Bunun bir örneği de geçtiğimiz günlerde Nusaybin Girmeli Mahallesi Bagok Dağı eteğinde bulunan Mor Evgin Manastır yolunda 2,2 km asfalt kaplama çalışması yapıldı” dedi.
Aydın olası yağışlara kadar çalışmalarının devam edeceğini de sözlerine ekleyerek imkânlar dâhilinde planlı bir şekilde programa almış oldukları yolları tamamlayacaklarını ve halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın