Ben De Gülmek İstiyorum, Ama Ne Çare!

  • Haberin Tarihi: 23 Aralık 2015
  • Bu haber 654 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Çok mu zor?

O gün gelemez mi?

Yüzümüz kadar gönlümüzün de gülümsemeye hakkı yok mu?

Elbette ki zor değil, gönlümüzün de gülmeye hakkı var, gülebiliriz de.

Ülkemde olup bitenlerin karşısında gaflet hali hariç gülmek insanın karı değildir.

Ama, barış ve huzuru yakalarsak insani bir özellik olan gülmek belki bize de nasip olur, milyonlarca insanımız, gözü arkada kalarak dünyaları değişti, inşallah bizim ki öyle olmaz.

Peki nasıl?

AK Partiye sesleniyorum, kapsamlı bir anayasa paketini meclise sunun öyle bir kapsamlı olsun ki; özgürlük, eğitim, eğiştik ve güvenlik eksenli olsun, inadına muhalefet yapan muhalefet de nasıl muhalefet yapacaklarını şaşırsınlar. Anadolu insanı her şeyi görüyor, ölçüp biçiyor, ona göre değerlendirerek kıymet biçiyor. Referanduma gitseniz de kazanan hak olur, halk olur tabi İsrail dostumuzdur, bakara makara diyenler de ayrı bir handikap olup, güveninizi kırıyor hatırlatmadan edemiyorum.

Öyle bir Anayasa ki,

*Dilimize, dinimize muhtelif inançlara ve kültürlere yaşam alanı versin, öyle ki artık bu güdük siyasetten kurtulalım.

*Kürt gençlerini dağa bağa davet edenlere söyleyeceği iki çift lafı olsun, “bu ülke de, bu devlet de benimdir” diyebilsinler. Düşmanımızı ekmeğine yağ sürmeyelim.

*Bu anayasanın birinci maddesi “bu devletin asli görevi insan onurunu ayakta tutmak ve yaşam hakkını korumaktır” birinci maddesi olsun, hangi etnik kökene ait olursa olsun kendini o anayasanın bir parçası olarak kabul edebilsin.

Ey HDP Millileşmeye çalış, bu milletin menfaatine endeksli politikalar üret, devleti, meclis eliyle onar, düzelt, dizayn et. Kürt gençleri acımasız dünya oyunlarının çarkından kurtar, yeterince öldüler, artık yeter. Gençlerimizi dağa bağa teşvik edeceğine; eğitim, bilim ve sanata yönlendir ki huzur içinde yaşama imkanları olsun, bir sonraki seçimlerde meclise gitmeseniz de olur.

Ey MHP bu milliyetçilik söylemin yamuk-yumuktur, artık tutmuyor, gelin bilimsel ilerleme, kalkınma ve sanat alanındaki gelişme ve manevi değerleri yaşatmaya bağlı politika üret, öyle ki neticen hayırlı olsun, bu halk af edicidir, belki evveliyatınızı mazur görür.

Ey CHP, kimi AK Partililerin zevzek, menfaatperest zevatları hariç politikalarının ötesine geç ve ana muhalefet olarak halkın önünü aç. Başkanlık sisteminin gelmesine katkı ver, çorbada tuzun olsun olur mu?

Başkanlık sistemi gelirse beraberinde eyalet sistemi gelir, valiler de seçilir, eyaletler aralarında yarışır, daha iyi işlerin yapılması imkanı doğar. Sakın ola bölünme korkusu sende uyanmasın, her türlü korkuya hayır demek durumundayız. Üstelik Başkanlık Sistemi gelirse son turda iki parti seçime girdiği için toplumda bir yakınlaşma olur, insanımız arasında bir ülfet peyda olur.

PKK bir siyasi parti değil ama bu toplumun bir gerçeğidir. Barış sürecinde yanlış yaptı, yetmedi bir de kurduğu yüzlerce tuzakla 200’ün üstünde asker ve emniyet göverini öldürdü, sayısını bilmediğimiz kadar karşı taraf zayiat verdi. En acaibi de savaşı şehirlere taşıdı, hendekler kazdı Kürt haklına yapabilecek en büyük zulmü yaptı.Esnafımız perişan oldu, total olarak 4-5 milyar dolar zarara sebebiyet verdi.

Artık yeter! kabuğuna çekil, senin partnerin JİTEM’di nasıl ki esamesi okunmuyorsa senin de adın literatüründen silinmeli, senin elin kanlı, barış huzur için Kürtler seni af edebilir, ama seni bu haliyle kabullenemez. Meclisin çıkaracağı bir genel afla yaşamın içinde hayatını sürdürebilirsin.

Sevgili dostlar bir gün bu taleplerim gerçekleşirse gülümseyebilirim. Bunlar hayali talepler mi? Derseniz bence hiç de değil, o zaman hangi partiye mensup olursanız olun, bu kendinize düşen payı alın ve ilgililere iletin benden bu geliyor, sizin bir talebiniz varsa paylaşın yararlanmaya çalışayım. Zaman yol gösterici bir şeyler dile getirme zamanıdır diye düşünüyorum.

Yüce Allah Anadolu insanı arasında muhabbet peyda etsin, mevlit kandili hatırı için sağlık, huzur ve zenginlik nasip etsin.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın