“Bir Sevdadır Dünya Kenti Mardin” şiir yarışması

  • Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2015
  • Bu haber 1075 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Bir Sevdadır Dünya Kenti Mardin” şiir yarışması

Artuklu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Mardin temalı “Bir Sevdadır Dünya Kenti Mardin” yarışmasında dereceye girenlere ödül verildi.
Kaymakamlık binasında düzenlenen ödül töreninde konuşan Artuklu Kaymakamı Soner Karataşoğlu, şiir yarışmasının 9 Martta başladığını derece giren ödüllerin 456 şiir arasından seçildiğini söyledi.
Yetişkin ve öğrenci olmak üzere 2 kategoride yarışma düzenlendiğini kaydeden Karataşoğlu, dereceye girenlerin İstanbul gezisi ile ödüllendirileceğini belirterek, şöyle konuştu:
“Mardin, temalı şiirler olmasını ve eselerin orjinal olmasını istiyorduk. Yarışmamız başladığı ilk günden bu yana sosyal medyada büyük ilgi gördü ve yayıldı. 456 şiir katılımı oldu ve önceki senelere göre yüksek bir katılım gerçekleşti. Yarışma jürilerinin de desteğiyle yarışmaya katılan şiirlerden bir şiir kitabı oluşturduk. Bu şiirler basılan kitap sayesinde bir çok kişiye ulaşacak.”
Bütün eserlerin kıymetli olduğunu söyleyen Karataşoğlu, “Derece giren arkadaşlarımız çeşitli hediyeler ve İstanbul gezisi hakkı kazandı. Objektif bir şekilde değerlendirilen eserler de Mardin’in tarihini, şeffaflığını çok güzel şekilde anlatmılmış. Yeni bir kaymakamlığımız olduğu için ilk eserler arasına girmeye hak kazandı.
Yarışmada emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yarışmada öğrenciler kategorisinde “Şehir ve Şiir” şiiriyle birinci olan Mariye Bilgiç, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın