‘Basına bakış açımız pozitif ve gerçekçidir’

  • Haberin Tarihi: 23 Aralık 2014
  • Bu haber 1325 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘Basına bakış açımız pozitif ve gerçekçidir’

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel ve Adli Yargı Komisyonu Başkanı Bülent Koç Mardin Gazeteciler cemiyetini ziyaret etti.

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel ve Adli Yargı Komisyonu Başkanı Bülent Koç Mardin Gazeteciler cemiyetini ziyaret etti.
Başsavcı Mehmet Özel, Basına önem verdiklerini toplumsal barışa basının önemli katkılar sağladığına inandığını söyledi.
Fısıltı gazetelerinin yaydığı haberlerden basın mensuplarınında rahatsızlık duyduğuna emin olduğunu belirten Başsavcı Özel ”Bizim basına bakış açımız pozitif ve gerçekçidir, zaman zaman meydana gelen olaylarla ilgili anında açıklama yapmak ve basını doğru bilgilendirmek en doğru yoldur. Ancak iddiaları servis etmek yanlış olur. İspatlanmadığı sürece haberlerin sızdırılması kişilere de haksızlık olur. Esas olan masumiyet karinesini korumaktır. Soruşturmanın selameti ve gizlilik esasını göz önünde bulundurarak bize gelen her konuyu hassasiyet ile soruşturuyoruz ve sonucunda kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyoruz dedi”
Başsavcı Özel, Kültür turizminin ön planda olduğunu değeri yüksek bir noktada olan Mardin’de insanları kutuplaştıracak haber ve açıklamalardan uzak durulmasının hem şehir hem de Ülke için yararlı olacağını sözlerine ekledi.
Adli Yargı Komisyonu Başkanı Bülent Koç ise Mardinin tarihi ve kültürel değerleri ile yaşanılır güzel bir şehir olduğunu ifade etti. Başkan Koç ”Aslında yaşanan sorunlar sadece Mardinin yada Türkiye’nin sorunu değil, dünya insanının sorunudur. Çünkü dünya artık global bir ülke haline geldi. insanlar birbirlerini anlarlarsa bütün temel sorunlar ortadan kalkar. Yargı olarak da bize düşen Adaletli olmaktır, Herkesin bir siyasi görüşü olabilir Fakat insanların adalet önünde dil, din milliyet farkı gözetilmeden eşittir. Daha önce Fethiye de görev yaptım, baktığımız yabancı davalar oldukça fazlaydı hiçbir zaman yerli yabancı ayırımı yapmadık herkese eşit mesafede durduk dedi’.
Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Çelik, gazetecilerin komuoyunu doğru bilgilendirmeleri gerektiğini belirterek” Biz habere ne kadar erken ve doğru bilgilere ne kadar erken ulaşırsak Kamuoyunu doğru bilgilendirmiş oluruz. Bu konuda gerek sizin gerekse de mülki Amir ve kurum amirlerinin gösterdiği ilgi ve hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın