“Bölge üzerinde büyük oyunlar oynanmakta”

  • Haberin Tarihi: 29 Ekim 2015
  • Bu haber 808 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Bölge üzerinde büyük oyunlar oynanmakta”

Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’yi detekeleyeceklerini belirtti.
Gündüz, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir halk kahramanı olduğunu, şimdiye kadar hiç kimsenin yapmadığını hem Türkiye’ye hem de bölge halkına yaptığını söyledi.
Gündüz, bugün HDP’nin, seçime katılıp 80 milletvekili çıkarabilmesinin Erdoğan sayesinde olduğunu ve HDP’nin kapatılmasına Erdoğan’ın engel olduğunu kaydetti.
Bölge halkının, PKK’nın esaretinden kurtulması ve kurtarılması gerektiğini dile getiren Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Gündüz, şöyle konuştu: “Artık halkımızın kendine gelmeli ve bu korku imparatorluğundan sıyrılmalıdır. Çünkü, PKK ve bileşenleri, Kürtler için değildir. Bölgenin üzerinde büyük oyunlar oynanmakta ve PKK buna taşeron örgüt olarak katkı sağlamaktadır. PKK’nın Kürtlük ile ilgisi yoktur. Ne kadar Türk düşmanı, Türkiye düşmanı devlet ve istihbarat örgütü varsa hepsi PKK’nın içerisindedir. Ve bu masum Kürt halkını kullanmaktalar.”
“HDP, PKK’nın kravatlı şirinleridir” diyen Gündüz, “HDP, PKK, birbirinden ayrılmazdır. HDP, PKK’ya bağlıdır. PKK, tamamıyla yalan ve iftira üzerine bölge halkını kandırmaktadır. Kürtler’i suistimal etmektedir. BUndan dolayı biz, Kürt halkına, Kürt kardeşlerimize şöyle sesleniyoruz; ‘Artık korkmayın. Artık size hizmet eden siyasetçi kimse ona oy verin’ diyoruz” şeklinde konuştu.
Gündüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı halk kahramanı olarak nitelendirerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Erdoğan’a ‘halk kahramanı’ dememizin sebebi şu, bugün bu hükümetler (AK Parti hükümetleri), Cumhuriyet tarihinin en başarılı hükümetleridir. Sadece batıya değil, doğuya da hizmet etmişlerdir. Erdoğan’ın Kürtler’e katkısı, ‘PKK’nın ve PKK’yla birlikte biz Kürt halkına hizmet ediyoruz’ söyleminde olan siyasetçilerden daha fazla olmuştur. PKK’yı ve HDP’yi bir tarafa koysunlar, Erdoğan’ı da bir taraf koysunlar. Hangisinin Kürt halkına daha fazla hizmeti ve faydası olmuştur? Erdoğan’ın ve bu iktidarların, bu bölgeye yaptığı hizmetler aşikardır ve ortadadır. Bunu, hiçbir akıl sahibi insan inkar edemez.”
Gündüz, hizmetlerin devamı, istikrarın devamı için Kürt halkının refahı, huzuru ve barışı için Kürt halkının PKK’ya dur demesi gerektiğine inandıklarını belirtti.

(AA)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın