Bombalı saldırının yarattığı tahribat ortaya çıktı

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2015
  • Bu haber 816 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bombalı saldırının yarattığı tahribat ortaya çıktı

Artuklu ilçesinde askeri servisin geçişi sırasında düzenlenen, 1 askerin şehit olduğu, 5’i asker 8 kişinin yaralandığı saldırı bölgede büyük tahribata neden oldu.
Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde düzenlenen 1 askerin şehit düştüğü, 5’i asker 8 kişinin yaralandığı terör saldırısının yarattığı tahribat ortaya çıktı.
Meydanbaşı Mahallesi’nde dün gece terör örgütü PKK mensuplarınca yoldaki çöp konteynerine yerleştirilen patlayıcının askeri servis otobüsünün geçişi sırasında infilak ettirildiği saldırıda yol ile ev ve iş yerlerindeki hasar patlamanın şiddetini gözler önüne serdi.
Patlamanın etkisiyle yolda çukur oluşurken, çevredeki çok sayıda ev ve iş yeri ile park halindeki araçlarda hasar meydana geldi.
Vatandaşlar, havanın aydınlanmasıyla ev ve iş yerlerinde kırılan camları temizlemeye çalıştı.
Olay yerinde patlama nedeniyle zarar gören elektrik hatları onarılıyor.
Mahalle sakinlerinden 74 yaşındaki Hasine Akan, yaptığı açıklamada, patlamadan dolayı çok korktuklarını söyledi.
“Evin içine sanki ateş girdi. O an ne yapacağımızı bilemedik. Allah bizlere yardım etsin” diyen Akan, patlamada evlerinin büyük hasar gördüğünü belirtti.
Akan’ın oğlu Şeyhmus Akan da patlamayı ilk duyduğunda büyük bir korku ve panik yaşadığını ifade ederek, “Ne pencere ne duvar ne kapı kaldı. Elektrik kesintisi devam ediyor. Yetkililerden destek bekliyoruz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın