Boş meydanda miting yaptı, 3 partiyi geride bıraktı

  • Haberin Tarihi: 2 Kasım 2015
  • Bu haber 696 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Boş meydanda miting yaptı, 3 partiyi geride bıraktı

Mardin bağımsız milletvekili adayı olan ve seçim çalışmalarında boş meydanda konuşan Mehdi Sarıkaya, resmi olmayan sonuçlara göre 102 oy alarak, kentte 3 partiyi geride bıraktı.

Karayolları Parkı’nda düzenlediği ve vatandaşların ilgi göstermediği mitinginde aracındaki ses sistemini kullanarak, boş alanda yaklaşık yarım saat süren bir konuşma yapan emekli sınıf öğretmeni Sarıkaya, 1 Kasım Genel Seçimi’nde resmi olmayan sonuçlara göre, Mardin’de oy kullanan 395 bin 530 seçmenden 102 oy aldı.

Sarıkaya, bu oy ile kentte 99 oy alan Vatan Partisi’ni, 53 oy alan DSP’yi ve 23 oy alan Millet Partisi’ni geride bırakmayı başardı.

Mehdi Sarıkaya, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, muhalefet partilerinin her zaman yenilgilerini başarı gibi gösterdiğini ve öz eleştiri yapmadığını savundu.

Sarıkaya, “Muhalefet partileri başarısızlığı başarı olarak gösteriyor. AK Parti ise öz eleştiri yaptığı için başarılı oluyor” ifadesini kullandı.

Daha fazla oy aldığını iddia eden Sarıkaya, bu nedenle seçim sonuçlarına itiraz edeceğini söyledi.

Gazetecilerin bir sonraki seçimde yeniden aday olup olmayacağına ilişkin sorusunu Sarıkaya, “Ben milletvekili olmak, Ankara’ya gitmek için savaşmıyorum. Bu kanı durdurmak istiyorum. Bundan sonra da mücadeleye devam edeceğim” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın