Bu öğrenciler çok hünerli

  • Haberin Tarihi: 2 Haziran 2015
  • Bu haber 864 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bu öğrenciler çok hünerli

Ömerli ilçesinde bulunan Karma Yatılı Bölge Okulunda Eğitim gören öğrenciler TÜBİTAK “Bilim Fuarı” projesi kapsamında projelerini okulun spor salonunda sergiledi.
Projenin açılışını İlçe Kaymakamı Erol Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Ömerli İlçe Cumhuriyet Başsavcısı M.Fatih Kaleli,Hakim Özgür Koç,İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi, YİBO Müdürü Rıdvan Akyol ve Müdür Yardımcısı Nur Akay ile ilçede bulunan okul yöneticileri ve öğretmenler ile veliler katıldı.
Ömerli İlçe Kaymakamı Erol Korkmaz, öğrencilerin hazırladıkları projeleri çok anlamlı bulduğunu kaydetti. Korkmaz “ Öğrencilerimiz güncel hayatta soyut düşüncelerini bu proje kapsamında somut hale getirmeleri, hem kendileri hem de ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir. Ülke genelinde hayata geçirilen bu proje ile geleceğin mucitlerini ortaya çıkarmak mümkün olabilir.
Öğrencilere araştırmacı bir yapı kazandırılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman ise,alın teri dökülerek bir şeylerin üretilmesinin insan yaşam ve başarısına olumlu katkılarının yüksek olacağına inandığını belirterek, öğrencilerin dar kalıpların dışarısına çıkarılması gerektiğini söyledi. Eğitim alanında geçmişte tek düze ilerleme olduğuna dikkat çeken Şişman “Daha özgün program ve projelerle öğrencilerin geleceğe hazırlanması gerektiği düşüncesini taşıyorum. Geçtiğimiz günler yazar öğrencilerimizin eserlerinin baskısını yaptırdık. Şimdi de bir çok okulumuzda “Bilim Fuarı” etkinlikleri var. Öğrencilerimiz özgüven kazanıyorlar,özveride bulunarak,alın teri dökerek gizli becerilerini açığa çıkarma fırsatı buluyorlar. Öğrencilerimizin hazırladıkları projeler oldukça anlamlı ve güzeldi. Öğrencilerimizi tebrik ediyor,emeği geçen eğitimci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Bilim Fuarı açılışında öğrencilere dergi hediye edildi, hazırlanan resim sergisinin de açılışı yapılarak gezildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın