“Çocuğumun serbest bırakılmasını istiyorum”

  • Haberin Tarihi: 11 Ağustos 2015
  • Bu haber 910 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Çocuğumun serbest bırakılmasını istiyorum”

Lice’de yol kesen PKK mensuplarınca 17 gün önce kaçırılan polis memuru Vedat Kaya’nın ailesi oğullarının serbest bırakılmasını bekliyor.

Abalı bölgesinde 24 Temmuz’da Diyarbakır-Bingöl karayolunu kesen teröristlerin durdurdukları araçta polis olduğunu öğrendikten sonra kaçırdıkları İstanbul Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Kaya’nın ailesi o günden sonra çocuklarından haber alamadı.

Derik ilçesinde Tebebağ Mahallesi’ndeki evlerinde oğlundan gelecek güzel bir haber için bekleyişini sürdüren baba Şeyhmus Kaya, AA muhabirine, kaçırılan Kaya’nın 11 çocuğundan 3’üncüsü olduğunu söyledi.

Kaya, oğlunun, ağabeyi için gelin almaya gittiği Muş’tan dönüş yolunda kaçırıldığını ifade ederek, “Kaçırıldığı günün akşamında yapılacak kına gecesi töreni için tüm hazırlıklarımızı yapmıştık. Sonraki gece de diğer oğlumun düğünü olacaktı. O arabada öğretmen olan oğlumla öğretmen gelinim ve kardeşi de vardı. Polis olduğunu öğrendikleri oğlum Vedat’ı alıp diğerlerini bırakmışlar” diye konuştu.

“Polis olmak suç mu? Çocuğumun serbest bırakılmasını istiyorum” diyen Kaya, oğlunun hayatından endişe ettiğini anlattı.

Kaya, oğlunun maaşıyla kardeşlerine de destek olduğunu belirterek, “Buraya artık barışın gelmesini istiyoruz. Herkesin insanca bu coğrafyada yaşamaya hakkı var” ifadelerini kullandı.

Anne Emine Kaya da oğlunun bırakılmasını istediklerini söyledi. Gözyaşları içinde oğluna hasret kaldığını dile getiren Kaya, “Oğlumdan başka hiçbir şey istemiyorum. Yetkililerden oğlumun bulunması için destek bekliyoruz” dedi.

Polis memuru Kaya, 25 Temmuz’da Diyarbakır’ın Lice ilçesinde Abalı ve Tabantepe mevkisinde ağabeyi, yengesi ve yengesinin akrabalarının bulunduğu otomobilden zorla indirilerek kaçırılmıştı

İstanbul Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Vedat Kaya’nın abisinin düğünü için 3 günlük izin aldığı öğrenildi.

(AA)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın