Çağatay taziye evi hizmete girdi

  • Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2015
  • Bu haber 2633 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çağatay taziye evi hizmete girdi

Mardin’de hayırsever tarafından yapılan taziye evi hizmete girdi.
Mardin 13 Mart mahallesi hürriyet caddesi Çağatay 3 Apartmanı altında 500 metrekare zemin üzerinde yapılan Çağatay taziye evi hizmete girdi.
Mardin’de günden güne ihtiyaç haline gelen taziye evlerine bir yenisi daha eklendi. Hayırsever Ferhan Çağatay tarafından yapılan bay ve bayan taziye evi bir ihtiyacı daha giderecek.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan hayırsever Ferhan Çağatay, “Mardin Artuklu’da her geçen gün nüfusun artmasıyla birlikte taziye evleri de bir ihtiyaç haline geldi. Bizlerde Apartmanımızın alt kısmını yaklaşık 500 metrekarelik bir alanı taziye evi olarak belirledik. Bizler aynı Allah’a inanan, peygamberi bir olan, camii de beraber olan, acısını ve mutluluğunu paylaşan hemşehrilerimiz olarak hepimiz biriz. Bizler, kişi sevdiğiyle beraberdir hadisi şerifine bağlı kalan, Allah’a kulluk vazifesini yerine getiren, yaradılanı yaratandan ötürü seven insanlarız. İnşallah ayrım yapmadan, ayırmadan, kaynaştırarak birlik ve beraberliği koruyarak, hedefimiz ve düşüncemiz sevgi olsun diyorum. Bizlerin hangi dinden, hangi ırktan, hangi milletten, hangi memleketten olduğu önemli değil, Allah herkese temiz bir ölüm nasip etsin. Yaptığımız olan taziye evi, şehrin merkezinde, 500 metrekare zemin üzerinde aynı anda 250 kişi kapasiteli bay ve bayan taziye salonu, mutfak, çay ocağı, mevlit okuma salonu olarak hizmet verecektir. Mardinimize hayırlı olsun” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın