Çamurlu Sahadan Boğaziçi’ne

  • Haberin Tarihi: 15 Aralık 2016
  • Bu haber 1113 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çamurlu Sahadan Boğaziçi’ne

Nusaybin ilçesine bağlı Söğütlü Köyünde bulunan Sıla Ortaokulu Kız Basketbol Takımı Boğaziçi Üniversitesi’nden Sporcu Olma Kardeşliği (Sportsmanship Brotherhood) ödülü alarak Mardin’in Gururu oldu.
Söğütlü Köyünde bulunan Sıla Ortaokulu bahçesinde bulunan Çamurlu sahada idmanlarını sürdüren Basketbol Kız takımı son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor.
Okulun bahçesinde bulunan, açık havada ve yağmur altında, çamurda antrenmanlarını gerçekleştiren Kız Basketbol takımı imkan sağlandığında Türkiye şampiyonu olabileceklerini ve Takımdan Milli sporcu yetişeceğine inanıyor.
Geçen sene sokağa çıkma yasaklarının da ilan edildiği Nusaybin’de zor şartlar da antrenman yapabilen Kız Basketbol Takımı, Sponsor sahibi zorlu kolej takımlarını da yenmeyi başarmıştı.
Daha Önce Türkiye Yarı Finallerinde boy gösteren Takım birçok kulvarda şampiyonluklar yaşadı.
En son Boğaziçi üniversitesi tarafından dağıtılan ödüllerden ”Sporcu Olma Kardeşliği ödülünü” alan takım Mardin’i en iyi şekilde temsil ediyor.
Takımın Hocası Özkan Eskiyurt: “Son zamanlarda birçok başarıya imza atmıştık takım halinde Ama bu ödül gerçekten bizler için çok iyi moral oldu. Zor şartlarda çalışan bu takım aldığımız ödülün gururunu yaşıyor. Bu ödül ile birlikte şunu anladık ki imkan tanındığı zaman Mardin’in her ferdi Mardin’e başarı sağlayacaktır. Takımı kurmaya çalıştığımız ilk gün olaya sıcak bakmayan öğrenci velileri de şimdi çocukları ile gurur duyuyor. Biz bu algıyı da kırdığımız için çok mutluyuz. İnşallah bu takım daha bir çok başarıya imza atacak ve Madin’in, Nusaybin’in ve Söğütlü köyünün ismini birçok alanda öne çıkaracaktır. Öğrencilerim ile gurur duyuyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın