Çetinkaya’dan Savur TEGV’e Ziyaret

  • Haberin Tarihi: 31 Ocak 2020
  • Bu haber 2684 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çetinkaya’dan  Savur TEGV’e  Ziyaret

Birinci sınıf Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Savur TEGV temsilcisi Gülşen Kaya Tırpan’ı ziyaret etti.
Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Savur ilçesinde gerçekleştirdiği toplantının ardından, şehit ailelerini ziyaret etti, taziye ziyaretlerini gerçekleştirdi, ardından Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Mardin Savur Öğrenim Birimi Abdulgani Aras Etkinlik Merkezini ziyaret ederek, birim temsilcisi Gülşen Kaya Tırpan’dan bilgi aldı.
Öğrenim Birimi Abdulgani Aras Etkinlik Merkezini ziyaret ederek, birim temsilcisi Gülşen Kaya Tırpan, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), İlköğrenim çağındaki çocukların çağdaş ve evrensel değerler ile cumhuriyetin temel ilkelerine sahip, donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 yılında kurulduğunu, TEGV, gönüllüsü ekibiyle bugüne kadar 16 bin çocuğa ulaştığını söyledi.
Kaya Tırpan, ”Geçmiş yıllarda TEGV’in ücretsiz eğitim desteğinden yararlanan binlerce kişi ise günümüzde eğitim gönüllüsü olarak, çocukların gelişimine katkı sunuyor. Birimimize devam eden çocuklara, özgüven duygusunu aşılıyoruz. Ayakları üzerinde durmasını, ortak değerlere saygı duymasını sağlıyoruz. Çocuklar hem oynuyor hem öğreniyor. Kendi robotlarını hazırlıyorlar, paylaşmayı öğreniyorlar” dedi
İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Savur ilçesinde böyle bir kurum ile karşılaşmayı hayal edemediğini söyledi. Eğitim birimin gezen ve öğrencilerle sohbet eden Çetinkaya, ”Son derece güzel ve yararlı bir kurum. İleride yapılacak pro-jelere kurum ortağı olabiliriz. Yapacağınız çalışmalara Emniyet olarak destek vermeye hazırız. Karşılaşaca-ğınız sorunlara da imkânları-mız ölçüsünde çözüm bulma-ya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın