CHP heyeti bölgenin nabzını tutuyor

  • Haberin Tarihi: 2 Eylül 2015
  • Bu haber 773 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP heyeti bölgenin nabzını tutuyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve beraberindeki heyet Mardin’e geldi.
CHP Heyeti Mardin Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren İş Adamları ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıdan sonra Mardin’li İş Adamları ile yemek yiyen CHP Heyeti basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka: Toplantı öncelikli olarak Bölgesel sorunları konuşmak amacını güdüyordu. Daha öncesinde yine Milletvekilimiz Muharrem Erkek ve Parti Yöneticilerimiz ile birlikte Diyarbakır’a bir heyet olarak gelmiştik. Ve orada yapılan toplantıda da genel olarak ülkemizin içerisinde bulunduğu durumu ve Terör sorununu konuşmuştuk. Buna yönelik olarak çözüm önerilerini konuşmuştuk. Bugün Yaptığımız toplantıda Hem Terör sorununu bir kez daha masaya yatırdık. Hem aynı zamanda iş dünyası ne istiyor ne bekliyor. Ve bizim iş dünyasına yönelik projelerimiz neler onları da görüştük. Toplantı çok verimli geçti. Bizler sosyal demokrasiyi içselleştirmiş partinin bireyleri olarak. Elbette herkesin bize istedikleri her türlü soruyu sorabilmesini çok önemsiyoruz. Onun için konuşma özgürlüğünün, ifade özgürlüğünün sonsuz olduğu, Herkesin bize iletmek istediği mesajları verdiği, sormak istedikleri soruyu sorduğu bir toplantı oldu. Biz de elimizden geldiğince onlara yanıt vermeye çalıştık. Bu tip toplantıları bundan sonra sık sık yapacağız. Biz 3 milletvekili olarak görevlendirildik. Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, ve bugün aramızda olmayan ve bir sonraki çalışmamıza katılacak olan İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner olarak bundan sonrada çalışmalarımızı burada sürdüreceğiz. Çünkü Mardin bizim için çok önemli bir coğrafya çok önemli bir şehir kültürlerin birleştiği tarihin etkisinin her aşamada hissedildiği bir şehir. Mardin’i ve Mardinlileri seviyoruz onun için daha yakın temasta olmak amacıyla il örgütümüzün düzenleyeceği etkinliklerde sık sık yer alacağız.
Burada güvenlik sorunundan kaynaklı olarak ekonomik problemlerde yaşanıyor. Bir yandan iş aş derdinde olan bir halk öte yandan da her geçen gün yarını nasıl kurtaracağım diyen bir iş dünyası var. Onun için bizler elbette işsizlik sorunu olmak üzere yaşanan tüm ekonomik sorunları mecliste gündeme getireceğiz.
Yaşanan çatışma sadece bölgenin değil bütün Türkiye’nin sorunu o yüzden burada ki vatandaşlarımız ne hissediyorsa bizde bunu hissediyoruz. O yüzden bir kez daha buradan barış çağrısında bulunuyoruz. Barışın olmadığı bir ortamda huzur ve refahtan bahsetmek mümkün değil. Onun için halk zaten 7 Haziran’da ki seçimlerde biz kavga kargaşa istemiyoruz uzlaşma, barış birlik bütünlük dirlik istiyoruz dedi. Ben diyorum ki birbirimizi anlamadığımız sürece aynı şeye ağlayıp aynı şeye gülmediğimiz sürece, biz bu sorunları çözemeyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak buradakiler ne yaşıyorsa biz aynısını yaşıyoruz. Dünya 1 Eylül Barış Günüydü biz dilerdi ki Dünya Barış Gününü neşeyle halaylar çekerek türküler söyleyerek geçirelim. Fakat biz Dünya Barış Gününü yas tutarak geçirmek zorunda kaldık. Her gün yeni ölümler ile karşılaştığımız bu gündem içerisinde hiç kimsenin mutlu olması mümkün değil, atılan her kurşun gider bir ananın yüreğini vurur. Onun için çocuklarımızın ölmediği çocuklarımızın gelecek kaygısı duymadığı gerçekten de huzur içerisinde yaşadığımız aydınlık eşit ve adil günleri kucaklamak istiyoruz bunu da yapmakta kararlıyız.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın