CHP heyeti Mardin’de sanayinin nabzını yokladı

  • Haberin Tarihi: 21 Ekim 2020
  • Bu haber 856 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP heyeti Mardin’de sanayinin nabzını yokladı

CHP Heyeti Mardin’de Organize Sanayi Bölgesindeki Sanayici ve İş insanları ile bir araya geldi.
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Mardin’de sanayinin nabzını yokladı. Mardin Organize Sanayi Bölgesinde Sanayici ve İş insanları ile bir araya gelen CHP’li Milletvekilleri pandemi döneminde yaşanan sıkıntıları ve ülke ekonomisindeki daralmaları ve çözüm yolarını masaya yatırdı.
Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Organize Sanayi Bölge Başkan Vekili Nasır Duyan, OSB’de yatırım yapan sanayicilerinin krizi fırsata çevirmede deneyimli olduğuna vurgu yaparak “OSB Sanayicileri olarak, pandemi’den elbette etkilendik. Mardinli sanayiciler krizleri fırsata çevirmede tecrübelerimiz ve başarılarımız var. İhracata dönük tarım ve tekstil ağırlıklı üretimlerimiz var. Krizi iyi yöneterek fırsata çevirmeye çalışıyoruz. Habur sınır kapısından ihracatımızda zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sorunlarımızı Mardin ve Şırnak Valileri ile Habur Bölge Müdürü ve çalışanlarının destekleriyle bu sorunlarımızı çözüyoruz. Kendilerine teşekkür ederim” Dedi
Pandeminin bölge ekonomisi ve istidam üzerindeki etkilerini yerinde görmek ve gündeme taşımak için geldiklerini ifade eden CHP Milletvekilleri Murat Emir ve Yunus Emre, sanayicilerin sorunlarını ve daralan istihdamı meclis gündemine taşıyacaklarını söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın