Çocuk şenliğine yoğun ilgi

  • Haberin Tarihi: 20 Eylül 2019
  • Bu haber 799 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çocuk şenliğine yoğun ilgi

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, çocukların mutlu olması nedeniyle etkinlikler yaptıklarını dile getirirken, “Düzenlediğimiz çocuk şenliğiyle evlatlarımızın mutlu olmasını sağladık” dedi.
Artuklu Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde Çocuk Şenliği düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte salon çocuklar tarafından tıka basa dolduruldu. Programda sirk gösterilerinden tiyatroya, palyaçolardan cambazlara kadar birçok etkinlik yapıldı.

Çocuk dostu ilçe
Program hakkında bilgi veren Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Amacımız çocuklarımızın mutlu olacağı programlar düzenlemektir” dedi. Çocuk dostu bir ilçe şiarıyla çalıştıklarını dile getiren Tutaşı, “İlçemizde her yönüyle devam eden çalışmaların yanında çocuklarımızın da mutlu olması hedefiyle durmadan çalışıyoruz. İlçemizde yer alan parkların yeniden düzenlenmesinin yanında onların sosyal olmaları için de çaba vermekteyiz. Bu nedenle aktiviteler yaparak çocuklarımıza unutamayacakları zamanları armağan etmek niyetindeyiz. Bugün bu şenliği gerçekleştirerek bu hedefimize ulaştık” diye konuştu.

Çocuklar mutlu ise şehir de mutludur
Tutaşı sözlerini şöyle sürdürdü: “Programımıza olan ilgiden dolayı çok mutlu olduk. Salon evlatlarımız tarafından doldurulurken, etkinlikler ile çocuklarımızın mutluluğuna şahit olduk. Bu durum bizler için en büyük kazanımdır.
Çünkü çocukların mutlu olduğu şehirlerin mutlu olduğunu biliyoruz. Bu düşünceler ile farklı çocuk dostu etkinliklere devam edeceğiz” (Basın Bülteni)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın