Çocuklar yüzmeyi öğrendi

  • Haberin Tarihi: 16 Kasım 2015
  • Bu haber 806 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis Ekipleri Mardin´de dezavantajlı durumda bulunan 120 öğrenciye yüzme öğretti, program sonunda da çocuklara yemek verdi.
Emniyet Genel Müdürlüğü, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yürüttüğü Çocuk Ve Gençler Sosyal Koruma Ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi kapsamında çocuklar hem eğitim görüp hem de eğlendi.
Yüzme programında verilen eğitim, Nehir ve Derelerde Boğulma vakalarının da önüne geçti. Eğitim boyunca Polis ekipleri Çocukları ev ve okullarından Yüzme kursuna getirip tekrar eve götürüyorlardı.
İki aylık yüzme programı kapsamında Polis, yüzme kursu sonunda çocukları yemek programında bir araya getirip çeşitli hediyeler verdi.
Yüzme kursuna katılan çocuklar durumlarından bir hayli memnundu.
Mardin İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, “Sizin gibi bende yüzmeyi bilmezken polis akademisindE, polis akademisinin kampında öğrendim. Eğitim kampımız vardı bizimde, Bende yüzmeyi orada öğrendim. En azından şimdi boğulmaktan kurtuldunuz. Çok mutlu olduğunuzu, yüzmeyi öğrenmekten keyif aldığınızı söylediler. Hakikaten su ile oynamak hepimizin çocukluğumuzda en sevdiği şeydi. Birde bunun yanında yüzmeyi öğrenmek, çokta güzel olmuş keyifli olmuş. Görüntülerde çok azı yansımış ama ben sizin çok keyif aldığınızı düşünüyorum. Okul Müdürleriniz Öğretmenleriniz bunun derslerinize de yansıdığını, notlarınızın yükseldiğini söyledi. Bu beni daha çok mutlu etti. Eğer siz derslerinizi de beraberinde çalışıp, güzel notlar alırsanız, bende İl Emniyet Müdürü olarak size söz veriyorum daha fazla güzel projeleri uygulamaya sokacağız. Yüzme öğreneceğiz futbol oynayacağız belki başka şeyler yapacağız” dedi.
Ayhan Talan, “Bu kapsamda kendilerini sosyal ve eğitim desteği sağlanarak Topluma faydalı bireyler yetiştirmelerine katkıda bulunmayı ve güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunlukları azaltmak amacıyla, 02.02.2012 tarihinde kısa adı ÇOGEP olan güveli hayat ve güvenli gelecek için çocuk ve gençler sosyal kuruma destek protokolü 7 bakanlık 2 sivil toplum kuruluşu ile birlikte imzalanarak, hayata geçirilmiştir. İlimizde de boğulma olaylarının önlenmesiyle, çocuk ve gençlerin bilinçlendirilmesi, amacıyla ÇOGEP kapsamıyla, Emniyet Genel Müdürlüğümüzce kabul edilip finanse edilen, Toplum Destekli Polisli Şube Müdürlüğünce ‘Polis amcayla yüzmeyi öğreniyorum’ projesiyle eğitmenlerimiz tarafından ilimiz Artuklu ilçesine bağlı İstasyon, Saraçoğlu, Kayacan ve Yalım mahallelerinde bulunan orta kademe sınıflara yönelik 120 öğrenciye iki dönem halinde 28 Temmuz- 18 Eylül tarihleri arasında yüzme kursu verilmiştir” dedi.
Furkan Yılmaz, “Arkadaş ortamı çok güzeldi. Hocalarımıza teşekkür ederiz. Yüzme teknikleri olarak serbest stil öğrendik. Güzel geçti” dedi.
Veysel Bozyol Kurs çok güzel geçti birinci oldum. Yüzme kursu hocam ve polis amcalara çok teşekkür ediyorum. Eğlendik yüzdük stilli yüzme öğrendik.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın