Çocuklara sinema jesti

  • Haberin Tarihi: 16 Aralık 2019
  • Bu haber 1122 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çocuklara sinema jesti

Artuklu Belediye Başkanı Abdülakdir Tutaşı, “Sosyal projelerimiz kapsamında özellikle kırsal mahallelerimizdeki çocuklarımız için çalışmalar yapıyoruz” dedi.


Artuklu Belediyesi kültürel ve sosyal çalışmalara devam ediyor. Mahalle konakları ve bilgi evinde gençlere ve kadınlara destek olan Belediye, çocukların mutlu olması için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu düşüncelerle Belediyenin sürdürdüğü Artuklu’yu Keşfediyoruz Projesi kapsamında Ortaköy Mahallesinden alınan çocuklar sinemaya götürüldü. Hayatlarında ilk defa sinemayla tanışan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.
Tutaşı, “İlçemizin değişimi ve gelişimi için başladığımız görevimizde sosyal projelere de önem veriyoruz. Bu nedenle dezavantajlı vatandaşlarımızı düşünen bir yapıda çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımız da bizler için her zaman önemli bir yerde bulunuyor. Çünkü çocukların güldüğü bir yerde ilçemizin de mutlu olacağını biliyoruz. Bu nedenle Artuklu’yu Keşfediyoruz Projesi kapsamında evlatlarımızı sinemayla tanıştırıyoruz. Özellikle kırsal mahallelerde çalışmaların yapıldığına işaret eden Başkan Tutaşı, “Biz ilçe merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerde yaşayan evlatlarımızın da sosyal olmalarına olanak sağlıyoruz. Bu nedenle kırsal mahallerimizden çocuklarımızı alarak ilçemizi gezdiriyor ve sinemaya götürüyoruz. Onların unutamayacağı bir günü armağan ediyoruz. Bu şekilde çalışmalarımız ara vermeden devam edecek” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın