Çocuklardan buz pistine büyük ilgi

  • Haberin Tarihi: 17 Şubat 2020
  • Bu haber 534 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çocuklardan buz pistine büyük ilgi

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından üçüncü kez kurulan buz pistiyle bir ay içerisinde 22 bin çocuk buluştu.
Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından, öğrenciler için yarıyıl hediyesi olarak Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonunda üçüncü kez kurulan buz pisti büyük ilgi gördü.
Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerindeki sınır bölgelerinde yaşayan öğrenciler, şehit çocukları, engelli çocuklar başta olmak üzere bir ay içerisinde yaklaşık 22 bin çocuk buz pistinden faydalanarak, doyasıya eğlendi.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, buz pistini Mardin’e getirmenin mutluluğunu öğrenci ve çocuklarla birlikte yaşadıklarını belirtti. Mardinlilerin desteğiyle önemli proje ve çalışmalara imza attıklarını ifade eden Yaman, “ Çocuk Gülerse Şehir Güler sloganıyla Mardin’de çocuklarımıza yönelik başlattığımız çalışmalarımızdan bir tanesini kazasız, belasız ve mutlu bir şekilde bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yarıyıl tatili için öğrencilerimize üçüncü kez kurduğumuz buz pisti, bir ay boyunca hizmet etti. Bir ay içerisinde Kızıltepe ve Nusaybin’in sınır bölgelerinde yaşayan öğrencilerimiz, şehit çocukları, engelli çocuklarımız başta olmak üzere yaklaşık 22 bin çocuğumuz faydalanarak unutulmaz anlar yaşadı. Büyükşehir Belediyesinin bütçesini vatandaşlarımıza ve hemşehrilerimize aktarıyoruz. Bunun için hemşehrilerimizden gelen talep ve istekleri yerine getirmeye çalışarak yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Sosyal kültürel etkinlikler, kışın buz pisti yazın havuz, kodlamardin, çocuk oyun evleri, gençlik merkezi çalışmaları, kadınlar için mesleki kurslar gibi birçok alanda çalışıyoruz. Hemşehrilerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın