Cura, “İlimizde destek ve sponsor bulamadık”

  • Haberin Tarihi: 12 Haziran 2019
  • Bu haber 1494 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cura, “İlimizde destek  ve sponsor bulamadık”

Mardin Atletizm Spor Kulübü 2014-2015 sezonunda Türkiye Atletizm Süper Ligine yükselerek tarihi bir başarı elde etti.
Mardin spor tarihinde Türkiye Süper Ligine yükselen ilk takımı olma başarısını Mardin Atletizm Spor Kulübü elde ederek tarihi bir başarı elde etti. Türkiye Atletizm Süper liginde 8 takım mücadele etmektedir. Bu takımlar arasında Fenerbahçe, Galatasaray ve Enkaspor gibi köklü kulüpler ile birlikte 2 yıl mücadele eden kulübümüz, 2016-2017 sezonunda sadece 0,5 (yarım) puan ile 1. lige düştü. Mücadele azmini yitirmeyen sporcularımız ve teknik kadromuz 2017-2018 sezonunda yeniden zor şartlara rağmen tekrar 1.Ligden Türkiye Atletizm Süper Ligine Kadınlar takımımız ile birlikte 2 takımla yükselme başarısını gösterdi.
Türkiye Atletizm Süper Ligi 19-20 Haziran 2019 tarihinde 1. kademe yarışmalarının startı Bursa ilinde yapılacak.
Mardin Atletizm Spor Kulübü Başkanı Mehmet Münir Cura yaptığı açıklamada Kulüp yönetimi olarak 2018 yılında Süper lige yeniden yükselen Mardin’imizin güzide takımı için sponsorluk desteği konusunda tüm girişimlere rağmen Mardin ilimizde bir destek ve sponsor bulamadıklarını ifade etti. Mardin Atletizm Spor Kulübü Türkiye Atletizm Süper Ligdeki bu mücadelesini kendi imkanları ile sürdürmenin maddi-manevi zorluklarını yaşamaktadır. Mardin İlimizde faaliyet gösteren başarılı olan ve üst liglerde mücadele eden Kulübümüz ve sporcularımızın gücü tükenme noktasına gelmiştir”.
Cura; Mardin İlimizinTürkiye Atletizm Süper Ligindeki ilk takımı olan Mardin Atletizm Spor Kulübüne destek verilmesini beklemekteyiz. Tüm zorluklara göğüs gererek, Kulübümüzün mali bir bütçesi olmamasına rağmen Türkiye Atletizm Süper Liginde Mardin ilimizi temsil etmek için elimizden gelen tüm çabaları yönetim olarak sağlamak için bu fedakârlığı yapacağız” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın