Dargeçit’teki operasyonda 3 polis ile 3 vatandaş yaralandı

  • Haberin Tarihi: 15 Aralık 2015
  • Bu haber 830 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dargeçit’teki operasyonda 3 polis ile 3 vatandaş yaralandı

Dargeçit ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarda 3 polis ile 3 vatandaş yaralandı.

Dargeçit ilçesinde sokağa çıkma yasağının ardından düzenlenen operasyonlar sırasında, 3 polis ile 3 vatandaş yaralandı, 6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Dargeçit Kaymakamlığınca ?11 Aralık’ta ilçede, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşların hak ve özgürlüklerinin korunması, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, hendek ve barikatların kaldırılması ile aranan şahısların yakalanması amacıyla ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağının ilan edildiği anımsatıldı.

Güvenlik güçlerince yürütülen çalışmalarda, 4 perde branda, bir barikat, terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilen tuzaklanmış bomba düzeneğinin imha edildiği ve 6 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edilen açıklamada, “Operasyonlar esnasında 3 polis memurumuz ve 3 vatandaşımız yaralanmıştır” denildi.

Açıklamada, terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine 18 roketatarlı saldırı düzenlendiği belirtildi.

Yaralanan polis ve vatandaşların tedavilerinin devam ettiği kaydedilen açıklamada, şunlara yer verildi:

“Yaralı polis memurlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Bölgemizdeki vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde kararlılıkla devam edilmektedir. Vatandaşlarımıza, sokağa çıkma yasağına uyma noktasında gösterdikleri hassasiyet ve operasyonlara verdiği destekler için teşekkür ediyoruz.”
(AA)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın