DEDAŞ 960 nüfuslu mahalleyi cezalandırıyor

  • Haberin Tarihi: 27 Mayıs 2015
  • Bu haber 929 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DEDAŞ  960 nüfuslu mahalleyi cezalandırıyor

Artuklu İlçesi Cevizli Mahallesi elektrik sorununa çözüm bulmak amacıyla bir yıl önce aldıkları 2 trafo devreye sokulmuyor. Mahalle Muhtarı Mahmut Kakız, DEDAŞ Özelleşmeden önce 25 bin liraya satın aldıkları iki trafonun montajının yapılmasını beklerken, özelleştirmenin gerçekleştirildiğini ve trafoların devreye sokulmadığını söyledi.
Artuklu İlçesi Cevizli Mahalle Muhtarı Mahmut Kakız,mahallelerinde voltajın çok düşük olması üzerine DEDAŞ Mardin İl Müdürlüğüne müracaat ettiklerini, özelleştirme önce arıza şefliğine bakan Hasan Demir’in Mahalleye gelerek yaptığı inceleme sonunda trafonun yetersiz olduğu kanaatine varıldığını söyledi. Mahalle sakinlerinin kendi aralarında topladıkları para ile iki adet trafo aldıklarını belirten Muhtar Kakız “ DEDAŞ Arıza şefinin belirlediği güçte iki trafo aldık. Bize gösterilen yerlere elektrik direklerine montajını yaptık. Devreye sokulmasını beklerken DEDAŞ Özelleştirildi. Yaptığımız yazılı ve sözlü müracaatlara bu güne kadar olumlu yanıt alamadık. Mahallemizde buzdolapları, televizyonlar ve diğer elektronik ve beyaz eşyalar çalışmıyor. Teknoloji devrinde ortaçağı yaşıyoruz. Defalarca DEDAŞ Müdürü Tekin Türk’e gittik. Kaçak kullanım var gerekçesi ile trafoları devreye sokmuyorlar. Mahallede kaçak kullanım cezası yazılan kimse yok. Yeni sayaç uygulaması ile bana 8 yüz liralık fatura geldi. Taksitlendirip yatırıyorum. Mahallede gelen fatura bedellerini vatandaşla zamanında yatırıyor. DEDAŞ 960 nüfuslu 150 hanelik mahalleyi cezalandırıyor. Müdür bey trafonuzu bağlatmayacağım,istediğiniz yere gidin şikayet edin diyor” şeklinde konuştu
Mahalle sakinleri elektrik faturalarını zamanında yatırdıklarını,paraları ile aldıkları trafoların çürümeye terk edilmesine anlam veremediklerini söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın