DEDAŞ’tan engelli personeline jest

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2015
  • Bu haber 985 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DEDAŞ’tan engelli personeline jest

3 Ekim Dünya Engelliler Günü uluslararası düzeyde kutlanırken, bölgenin enerji şirketi olan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. de engelli çalışanlarını unutmayarak, onlara güzel bir jest yaptı. Düzenlenen törende şirket yöneticileri ile engelli personel bir araya geldi, engelli personele hediyeler verildi.

Aksaklık değil, farkındalık
Dünya Engelliler Günü Dicle EDAŞ’ın Genel Müdürlüğünün bulunduğu Diyarbakır’ın yanı sıra dağıtım hizmeti verdiği Batman, Mardin ve Siirt’te de kutlandı. Diyarbakır’da engelli personel ile bir araya gelen Dicle EDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, burada yaptığı konuşmada, engelli olmanın bir aksaklık değil, aksine farkındalık olduğunu söyledi. Karagüzel, konuşmasının devamında, ‘’Kesinlikle bu bir güzelliktir. Bu insan olmanın bilincine varma halidir. Allah-u Teâlâ bizi öyle bir yaratmış ki en ufak bir eksikliğimiz, bizi belli bir guruba koyuyor. Ama biz insan olarak o yaratılışın mükemmelliğini görüyor ve kendi değerimizi anlıyoruz, kendi arızalarımızın değerini anlıyoruz, kendi şahsiyetimizin varlığımızın değerini anlıyoruz.Bugün Dünya Engelliler Günü münasebetiyle buradayız. Hatırlanmak ve‘şirket varlığımızdan haberdar mıdırlar acaba?’ dememeniz için buradayız.’’ Dedi.

Herkes engelli adayı
Engelli personelin gününü de kutlayan Dicle EDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, bu gün vesilesi ile her ferdin, her zaman için bir engelli adayı olduğunun bir günlük de olsa hatırlanmasının önemli olduğuna dikkat çekti. Karagüzel, daha sonra ‘’Biz sizi hiçbir zaman engelli olarak görmedik. Hiç bir zaman için böyle bir tanımlama içerisinde de olmadık. Böyle bir bakış açısı olmadı, olmayacaktır da. Şirketimizde böyle bir gelenek var. Hatta sizi daha farklı kılmak için böyle bir günü, beraberce geçirmek üzere bu organizasyonu tertip ettik.’’ şeklinde konuştu.
Ailenin özel bireyleri
Etkinliğe katılan Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, engelli personele hitaben yaptığı konuşmada, ‘’Sizler hakikaten hem bu şirketin özeli, bana göre de en iradeli sağlam yapılarısınız. Emekleriniz ve gayretleriniz adına bende teşekkür ediyorum sizlere gününüzü kutluyorum.’’ Dedi.
İnsan Kaynakları Müdürü Emirhan Karayay ise konuşmasında, ‘’Biz çok büyük bir aileyiz. Büyümeye de devam edeceğiz. Sizin farkınız siz bu ailenin en özel bireylerisiniz biz bunun farkındayız. Siz bizim ailemizin en özel bireylerisiniz, en özel çalışanlarımızsınız.’’ ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından törene katılan 17 engelli personele çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın