DEDAŞ’tan kaçak denetimi

  • Haberin Tarihi: 11 Şubat 2020
  • Bu haber 133 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DEDAŞ’tan  kaçak denetimi

Dicle Elektrik Dağıtım kayıt dışı tüketime karşı kararlılıkla mücadele ediyor.
DEDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, teknolojik imkanların yardımıyla, sisteme verilen elektrikle, tüketilen elektrik miktarı arasında farkın açık olduğu bölgeler belirlenerek buralarda denetimler artırıldığını belirtildi.
Yeraltından geçen elektrik kablolarını delerek kaçak elektrik kullananlarla mücadele etmek için son teknoloji ile donatılmış özel ekipler kurulduğu aktarılan açıklamada, “Mardin’de bu amaçla oluşturulan teknolojik donanıma sahip özel ekipler, son 2 gün içerisinde Kızıltepe’nin Aşiti, Cumhuriyet ve Tepebaşı mahallelerinde yeraltından 28 harici hat bağlantısı yapıldığını belirledi.
Yeraltı kablolarındaki arızaların belirlenmesinde de kullanılan ve sismik dinleme yapılabilen cihazlar sayesinde tespit edilen harici hatların uzandığı ev ve işyerleri tek tek saptandı. Ardından harici bağlantılar iptal edildi ve gerekli onarımlar yapılarak kazı alanları kapatıldı.
Kayıt dışı kullandıkları için normalin çok üzerinde elektrik tükettikleri belirlenen 28 ev ve işyeri hakkında ise yasal işlem yapıldı” denildi.

Kayıt dışı kullanım mücadele genişleyerek devam ediyor
Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Mardin İl Müdürü Memet Bulut, kayıt dışı kullanım ile mücadele alanında çok ileri teknolojik yöntemler kullanmaya başladıklarının altını çizdi.
Kayıt dışı elektrik kullanılmaması uyarısını yineleyen Bulut, “Kayıt dışı ile mücadelede kararlı olduğumuzu defalarca açıkladık. Kayıt dışı kulla-nıma karşı mücadelemiz, teknolojik olanakların da yardımıyla artarak devam ediyor. Ayrıca önleyici tedbirler almayı da sürdürüyoruz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın