Depremzedelere bin koli gıda yardımı

  • Haberin Tarihi: 12 Şubat 2020
  • Bu haber 172 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Depremzedelere bin  koli gıda yardımı

Mardin’den depremzedelere bir tır gıda yardımı gönderildi.
Mardin Valiliğince temin edilen ve içerisinde gıda malzemelerinin yer aldığı tır, Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda düzenlenen programın ardından Elazığ’a hareket etti.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, maddi ve manevi yardımlarla Elazığ ve Malatya’daki depremzedelerin yanında olduklarını belirtti.
Yaman, “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem nedeniyle can kayıplarımız ve yaralılarımız oldu. Burada maddi ve manevi zararlarımız oldu. Hem yurt içinde hem de yurt dışında her kesin yardımına milletimiz, yine oradaki yaraların sarılması için koştu” dedi.
Daha öncede yardımlar gönderdiklerini anımsata Yaman, şunları söyledi: “Daha önce Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve hayırsever iş adamlarımız ile beraber gıda ve nakdi yardımlar göndermiştik. Bugün Mardin Valiliği olarak gönderiyoruz. İnşallah oradaki vatandaşlarımızın yaralarına merhem olur. Türk milleti bu tür sıkıntılarda her zaman bir araya geliyor. Yanı başımızdaki İdlib içinde yardımlarımız devam ediyor. Elazığ ve Malatya’daki vatandaşlarımızın yaralarının kısa sürede sarılacağına inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında devlet erkanı ve tüm bakanlarımızda bütün hassasiyetlerini oraya göstermiş durumdalar. Hayırsever vatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi
Duanın ardından bin kolilik yardım tırı Elazığ’a gönderildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın