DEVA Partisi Mardin İl Teşkilatı Kuruldu

  • Haberin Tarihi: 20 Temmuz 2020
  • Bu haber 466 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DEVA  Partisi Mardin İl Teşkilatı Kuruldu

Mardin DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Mesut Aydoğan ve partisinin Mardin İl Kurucu Heyet Üyeleri basın toplantısı gerçekleştirdi. İl Başkanı Avukat Mesut Aydoğan, Partisinin teşkilatlanma çalışmalarına hız verdiğini hafta içinde yeni görevlendirmelerin tebliğ edilmesinin planlandığını söyledi.
Mardin DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Mesut Aydoğan ve partisinin Mardin İl Kurucu Heyet Üyeleri Ziraat Mühendisi Jindar Üşenmez, İş insanı Ömer Korkut, İş insanı Mehmet Emin Demirel, Yüksek Jeodezi fotogrametri Mühendisi M. Yener Ensari Mimar Sinan Mahmutoğlu, il parti korucuları Mardindeki Adana Kebap salonunda düzenlenen yemekli bir tanıtım toplantısında gazetecilerle bir araya geldiler. DEVA Partisi kurucu üyeleri, gazetecilere kendilerini tanıtan birer konuşma yaptılar.
Kurucu il başkanı olarak görevlendirilen Av. Mesut Aydoğan, 1 Temmuz tarihi itibarıyla kendilerine tevdi edilen görevi en iyi şekilde ifa etmek üzere çalışmalara başladıklarını, İl yönetimini ve ilçe yönetimlerini oluşturmak üzere görüşmelere devam ettiklerini, partide görev almak üzere müracaatı bulunan bin 500 aşkın gönüllümüze ulaşmayı sürdürdüklerini, bunun dışında karakteriyle dürüstlüğüyle toplumda yer edinmiş insanlara ise onların bize gelmelerini beklemeden kurucular olarak kendilerinin gittiğini ve partiye davet ettiklerini işaret ederek, partinin uyguladığı kriterler kapsamında gerekli görevlendirmeleri yapmaya hazırlandıklarını, bunun da çok fazla geniş bir zamana yaymadan tamamlayıp sahaya inmenin hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi.

“MARDİN’İN KİMLİĞİNE UYGUN BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ”
Teşkilatlanma çalışmalarını parti tüzüğüne uygun bir çerçeve içerisinde yürüttüklerini kaydeden DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan, İl kurucular kurulunu daha önce siyasetle yolu kesişmemiş, aktif siyasetin içerisinde yer almamış isimlerin yanı sıra siyaset yapmış tecrübesi bulunan isimlerin harmanlanmasıyla gerçekleştiğini kaydederek, “Kurucular kurulumuza görev 1 temmuz itibarıyla verildi. O günden beri çalışmalarımız devam ediyor.
DEVA Partisi’ne halkımızdan çok yoğun bir teveccüh olduğunu belirtmek istiyorum. Bu ilgi alaka ve teveccüh bizi mutlu ettiği kadar sorumluluğumuzu da arttırdığının farkındayız. Kısa süre içerisinde uzun bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum. İl başkanlığımızın altındaki yönetim organlarımız oluşturma hazırlığı içerisindeyiz. İlçe başkanlıkları ve yönetim organları belirlemek üzere görüşmelerimiz devam ediyor. Parti merkezimizle birlikte yürüttüğümüz bu çalışmaların ışığında İl ve ilçe yönetimlerimizi oluşturacağız. Mardin dinlerin ve dillerin kardeşçe yaşadığı bir coğrafya ve mozaik. Allah kısmet ederse yönetimlerimizi bu yapıya uygun teşekkül etme gayretini göstereceğiz. Toplumun her kesiminden insanların bir araya gelerek yeni bir siyasi kültür, yeni bir siyasi kimlik oluşturmak için mücadele vereceğiz. Bu oluşumu yaparken, tüzüğümüzde yer alan üyelerimizin % 50’lik oranını daha önce hiçbir siyasi oluşumda görev almamış kişilerden oluşturacağız. Temsil organında %35’lik kadın kotası olacak. %20 gençlik, %1 engelli kotası uygulaması olacak. tüzüğümüzde yer verilen bütün bu kriterleri uygun bir yönetim şeması oluşturma gayreti içerisindeyiz. İnşallah en kısa zamanda bu çalışmayı tamamlamaya çalışacağız.
Mardin’de çalınmadık kapı, gönül selamı verilmedik insan bırakmamak üzere çalışacağız. Huzur ve barış içerisinde, refah dolu günlere hep birlikte, ortak çalışmalara ulaşabileceğimizin bilinciyle halkımızı; DEVA Partisi çalışmalarını takip etmeye, bu çalışmalara katılmaya ve destek vermeye davet ediyorum. Bu konuda özellikle de bayanlarımıza özel bir çağrıda bulunmak istiyorum. Kadınlarımızı partimizin saflarında yer almak üzere davet ediyorum. Sadece kadınlarımız da değil; şahsi menfaat beklentisi olmaksızın, ülkemizin ve bölgemizin sorunlarının çözülmesi için, ekonomik refahın artması, hak ve özgürlüklerin korunması, ayrıştırmanın, ötekileştirme-nin sona ermesi, hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi için çalışacak, halkımıza olan sorumluluğun yerine getiril-mesinde katkısı olacak, genci, yaşlısı, kadını erkeği herkesi dertlere deva olacak olan DEVA Partisinin saflarında görev almaya davet ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın