DİKA’dan Covid-19 ile Mücadele Projelerine 6 Milyon TL Destek

 • Haberin Tarihi: 4 Nisan 2020
 • Bu haber 135 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
DİKA’dan Covid-19 ile Mücadele Projelerine 6 Milyon TL Destek


Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), “Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında salgınla mücadele projelerine 6 milyon lira hibe desteği sağlayacak.

   Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Covid-19 Salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi, toplum sağlığının korunması ve salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına katkı sunan projelere destek sağlanması için “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı Uygulama Çerçevesi” hazırlandığı belirtildi. DİKA Genel Sekreteri Altındağ “Bu doğrultuda DİKA´nın uygulayacağı Program aracılığıyla, TRC3 Bölgesinde Covid-19 Salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelere destek sağlayacak” dedi.

Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bütün dünyayı etkisi altına alan virüs salgınına katkı sağlayacak acil çözüm sunan projeleri destekleyeceklerini söyledi. Proje teklif çağrısı kapsamında kâr amacı gütmeyen kamu kurum ve kuruluşlarına 6 Milyon TL destek sağlayacaklarını belirten Genel Sekreter Altındağ “Program kapsamında TRC 3 Bölgesi olan Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde salgınla mücadele için bu kaynağın seferber edilerek harekete geçirilmesi bölgemiz ve ülkemiz için fark meydana getirecek etkin sonuçları olacaktır” şeklinde konuştu

      Altındağ, salgının yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınması, başta risk grupları olmak üzere toplum sağlığının korunması ile olumsuz etkisinin en aza indirilmesini hedeflediklerini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın