DİKA’dan Proje Başına 2 Milyon TL Destek

  • Haberin Tarihi: 30 Aralık 2014
  • Bu haber 1251 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DİKA’dan Proje Başına 2 Milyon TL Destek

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) kentsel altyapı hizmetlerinin geliştirilmesi ve çevresel altyapının oluşturulması veya iyileştirilmesini içeren “Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı” proje teklif çağrısına çıktı.

DİKA genel Sekreteri Tabip Gülbay, yaptığı açıklamada, programın amacı kentsel yaşam kalitesinin artırılması ve çevresel sorunların sürdürülebilir bir yaklaşımla çözülmesi yoluyla Bölge’nin yaşanabilirlik düzeyinin artırılması olduğunu belirtti.

Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam tutarın 14 milyon 200 bin lira olduğunu aktaran Gülbay, şöyle konuştu: “Proje başına verilecek olan destek miktarı asgari 500 Bin liradır, azami 2 milyon liradır. Programa başvurabilecek uygun başvuru sahipleri Belediyeler, İl Özel İdareleri, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, Belediye Birlikleri, Orman İşletme Müdürlükleri, Su ve Kanalizasyon İdareleridir.Programın birinci öncelikli destek konuları içme ve kullanma suyu ile atık su yönetiminin etkin bir şekilde yürütülmesine yönelik olarak su arıtma tesislerinin kurulması, mevcut olanlarında kapasitelerinin geliştirilmesidir. Katı atık yönetimine yönelik olarak eski depolama sahalarının ıslah edilerek atık ayrıştırma ve atık geri dönüşüm tesisleri ile yer altı çöp konteynır sisteminin kurulmasıdır.”

Bugüne kadar proje başına 2 milyon lira hibe desteğinin ilk defa verileceği mali destek programı proje teklif çağrısının 2 Mart 2015’te sona ereceği belirtildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın