Dostluk Bu Kadar Kirlendi Ha, Hadi Oradan!

  • Haberin Tarihi: 22 Aralık 2015
  • Bu haber 720 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Müminlerin kardeşliği, Kardeşlik, Barış vb. kavramları keyfi hevesleri uğuna kendince anlam yüklediklerini gördük de şimdiye kadar Dost kavramına bir leke sürülmemişti, galiba sıra ona da geliyor. İşin Kötü tarafı bu erozyon hücumu Türkiye’den hem de Hükümet kabini üyesi bir bakandan geldi.

Ömer Çelik Hükümet sözcüsü sıfatıyla İsrail Halkı, İsrail Devleti Türk Halkının dostudur demesi insanlık tarihinin ezberini bozduğu gibi AK Partiyi de töhmet altında bıraktı ve AK Gönülleri hayal kırıklığına uğrattı.

Ülkemizin Kürt sorununun çözüm anahtarı olan kardeşlik kavramı, uzun süre tek taraflı kullanılarak barış ve huzur adına bir katkıdan çok süreci geriletmekten başka bir işe yaramadı. Taki kardeşlik, adalet ve eşitlik kavramlarıyla birlikte anılana kadar. Artık birileri kardeşçe dediği zaman aynı zamanda adalet ve eşitliği de dillendiriyor.

Barış kavramı hemen hemen tüm kesimlerin dillerden düşürmediği bir kavram, ama barış kavramını kendine göre dillendirdikleri için toplumun huzuruna bir katkısı olmuyor, tam tersine bu nazik kavramı değerden düşürüyor. Artık öyle bir hale geldi ki Barış kavramı kullanıldığı zaman insan bir hatırlatma ihtiyacı hissediyor, “Arkadaş barış derken neyi kast ediyorsun?” şeklinde bir soru sorma ihtiyacı hissediyor.

Dostluk çok özel bir ilişki beyanı, yılların getirdiği güven ve frekans uyumunun bir ürünüdür, onun için toplumsal hayatın içinde önemli bir yeri vardır. Ancak dostluk kişiler arasında oluşur, devletlerin dostluğu diye bir kavram yoktur. Dolayısıyla Ömer Çelik’in İsrail devleti ve İsrail halkı Türkiye’nin dostudur demesi mana açısından mülgadır ve kullandığı cümle yok hükmündedir.

Eğer topluma ilköğretim müfredatı aracılığıyla “değerler eğitimi” diye bir eğiştim verilseydi mezkur şahıs da ondan payını alır ve bu gafı yapmazdı diye düşünüyorum.

AK Partinin AK neferleri gece gündüz çalışarak kaşıkla topladıklarını kimi beyefendiler kepçeyle dağıtıyor. Kanaatim o ki bu bey efendi bakanlıktan zaten alınmalı disipline verilerek partiden de ihraç edilmelidir.

Eğer İsrail dostumuz ise mavi Marmara vakasını nereye koyacaksınız? Başbakanken Recep Tayyip Erdoğan’ın “van minute” çıkışı neyin nesiydi?

Kardeşim insanlığın değerlerini de İslam’ın değerlerini de örselemeye hakkınız yok. O birisi bakara-makara dedi hala acısı içimizdeyken, bir de dostluğu örseleten bu açıklamayı içime sindiremiyorum. Hem AK Parti mensuplarının boş yere sizin hatalarınızın arkasında durma mecburiyetinde bırakmaya ne hakkınız var? Yani sen faul konuştun diye dostluk mu kirlendi, hadi ordan haddini aşan adam.

Doğruya Doğru, sesimizi yükseltelim ki birileri hata yaptığının farkına varsın değil mi?

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın