Dündar: Hassas bir süreçten geçiyoruz

  • Haberin Tarihi: 8 Kasım 2016
  • Bu haber 990 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dündar: Hassas bir süreçten geçiyoruz

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, “Bu saldırıların hiçbir amaca hizmet etmediğini her zaman söylüyoruz. Demokratik zeminde siyaset yapmak isteyen kim varsa siyasetini yapabilir. Bu alanda hiçbir sıkıntı yoktur.” dedi.
Dündar, AK Parti Mardin İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke ve özelde bölge olarak son dönemde hassas bir süreçten geçtiklerini söyledi.
Özellikle siyaset alanında herkesin daha sağduyulu olması gerektiğini aktaran Dündar, ülkede huzurun tesisi için ve daha demokratik bir zemin için herkesin daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğini belirtti.
Son dönemde bir partinin bazı milletvekillerine yönelik gözaltı işlemlerinin yapıldığını anımsatan Dündar, bunun kesinlikle siyasi olmadığını tamamen adli ve hukuki bir süreç olduğunu kaydetti.
Özellikle bölgede cereyan eden terör olaylarının bir an önce son bulamasını temenni etiklerini vurgulayan Dündar, şunları kaydetti:
“Bu saldırıların hiçbir amaca hizmet etmediğini her zaman söylüyoruz. Demokratik zeminde siyaset yapmak isteyen kim varsa siyasetini yapabilir. Bu alanda hiçbir sıkıntı yoktur. Türkiye’de AK Parti iktidarında herkes düşüncesini söylemekte özgürdür ve söylüyor. Ancak bunun yanında terörü övmek, terörün yanında yer alma, teşvik etme, hatta yardım ve yataklık noktasında siyasi oluşumların ortaya çıkması bizleri üzüyor. Türkiye’deki siyasi iklimi ve kültürü de zedeliyor. Bu yüzden bu yapılan saldırıları ve onların yanında yer alanları da kınıyoruz.”
Bütün Türkiye’nin hep birlikte teröre karşı dik durması gerektiğini belirten Dündar, “Çünkü bu hepimizin geleceğini ilgilendiriyor. Bu süreçte vazifesini yapanlar tarihte yar alacaktır. Bu süreçte halkın karşısında siyaset yapanlar tarih önünde büyük bir hesap verecektir.” ifadelerini kullandı.
Dündar, Mardin’de ilçe ilçe, köy köy gezilerini ve ziyaretlerini sürdürdüklerini, her kesimle bire bir görüşme imkanı yakaladıklarını söyledi.
Çukur siyasetinin ardından bölge halkının yaşadığı çileyi herkesin gördüğünü, bölge halkının terörü ve şiddeti kesinlikle istemediğini kaydeden Dündar, “Halkımız tamamen şiddetten uzak normalleşmenin net olarak bu bölgede hakim olmasını istiyor. Ancak hala birilerinin silahı halkın ensesine koyarak bir siyaset yapma lüksünü kendinde görmesini anlamakta zorluk çekiyoruz.” diye konuştu.
Bölge halkının terörden gördüğü zararın telafisi için yoğun bir çaba sarf ettiklerini açıklayan Dündar, devletin ve Hükumetin bu konuda gereken bütün yardımları halka ulaştıracağını aktardı.
Dündar, bütün siyasi partilerin bölgede şiddetten uzak ve halkın yanında siyaset yapmasını temenni ettiklerini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın