Dündar: Peygamberimize çok ihtiyacımız var

  • Haberin Tarihi: 21 Aralık 2015
  • Bu haber 891 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dündar: Peygamberimize çok ihtiyacımız var

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, ‘Mevlit Kandili’ münasebetiyle yazılı bir açıklamada bulundu.
Dündar yaptığı açıklamada, İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son peygamber Hz. Muhammed (S.A.V) Rebiü’l-evvel ayının 12.gecesi yani 22 Aralık gecesini 23 Aralık Çarşamba gününe bağlayan gece de dünyaya geldi. Bu mübarek gece ‘Mevlit Kandili’ olarak idrak edildiğini anımsattı.
Peygamberimiz, zulüm, işkence ve ahlaksızlığın en çok olduğu dönemde insanlığa bir rahmet olarak gönderildiğini dile getiren AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, ”Peygamber efendimiz karanlıklar içinde boğulan insanlığa islamı getirerek aydınlık bir süreci başlattı. O’nun doğduğu gece herkesin kurtuluş gecesi oldu. Getirmiş olduğu kurallarla insanlar rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamaya başladılar. Allah’a iman, güzel ahlak, herkes için eşitlik ve adalet, bunlar peygamberimizin insanlara sunduğu en önemli güzelliklerden sadece birkaç tanesidir. O’na uyanlar doğruluk çizgisinden ayrılmamış ve daima insanlığa faydalı bireyler olarak yaşamışlardır”.
Dündar, “Peygamber efendimizin doğduğu gece Müslümanlar arasında Mevlit Kandili olarak anılır. O gecede peygamberimizin çizmiş olduğu yolu, şefaatini ve güzel ahlakını bir kez daha kendimizde sorgularız. Çünkü insanlık namına çok şeyin tükendiği dünyada peygamberimize çok ihtiyacımız var. Irkçılığın, zulmün, vahşetin, ayrımcılığın her türlüsünün yaşandığı bir dönemin ortasında insanlığımızı unuttuk. Kıyıya vuran Aylan’ların anlamını bile idrak edemeyeceğimiz anları yaşıyoruz ve insan olarak kendimizden utanıyoruz”.
Terörün ülkemizde barış adı altında derin yaralar çıkarmaya çalıştığını belirten Dündar, “peygamberimiz barış adına kimseye baskı ve zulüm yapmamıştır. Aksine, ‘bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir’ diyerek vahşetin her türlüsüne karşı çıkmıştır.
Bu duygularla Mevlit Kandili’nin barış, huzur ve kardeşliği getirmesini temenni ediyorum.
Tüm İslam âleminin Mevlit Kandili mübarek olsun”. Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın